У Черкасах стартував купальний сезон. Рятувальники нагадують правила безпечного відпочинку

в Новини

Із 1 червня офіційно відкрито купальний сезон. Розпочато відлік найбільш клопіткого періоду у Служби порятунку, коли головне завдання не допустити трагедій на воді.

Проте порятунок починається з попередження. Саме тому спеціальна комісія у складі фахівців Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, управління цивільного захисту Черкаської міськради, представників КП «Дирекція парків»,  Укрдержпродспоживслужби, відділу екології ЧМР та міської аварійно-рятувальної служби, провели спеціальний рейд міськими пляжами, аби перевірити яким чином відреагували власники пляжів на пропозиції, які були запропоновані фахівцями цих служб, напередодні початку купального сезону.

Оглядаючи пляжі, представники контролюючих органів звернули увагу на наявність та комплектацію рятувальних постів, які, на відміну від минулого року, організовані та укомплектовані вже на усіх пляжах. Спілкуючись із рятувальниками які чергують щодня  з 10 до 19 години, фахівці ДСНС перевірили їх готовність не лише до дій на воді, а й щодо надання першої медичної допомоги.

Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре детально роз’яснили власникам пляжів «Правила охорони життя людей на водних об’єктах», наголосили на найбільш важливих вимогах.

Водночас, щоб уникнути трагедії на воді, зробити відпочинок біля води дійсно приємним та безпечним, рятувальники нагадали першим відпочивальникам життєво-важливі правила поведінки на воді:

Перебуваючи біля води, необхідно повсякчас дбати про власну безпеку й безпеку своїх дітей. Зазвичай, основними причинами лиха є порушення правил безпеки під час купання та користування плавзасобами. Часто винуватцями надзвичайних подій стають люди в стані алкогольного сп’яніння або діти, які, залишившись без нагляду дорослих, самостійно йдуть до водойм і влаштовують там небезпечні ігри.

Варто пам‘ятати, що для відпочинку на воді варто обирати лише спеціально відведені місцевими органами влади місця, які мають рятувальні пости, досліджене дно та позначену акваторію. Купатися безпечніше в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Нагадаємо, що за  результатами обстеження, придатними для літнього відпочинку на воді визнали лише 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінській» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка».

За інформацією прес-служби обласного управління ДСНС

 

Можливо Вас зацікавить

Новини
У ПАТ «Чекрасиобленерго» просять передати показники лічильника
Новини
Сильний вітер і мороз: якою буде погода в області завтра
Новини
Для Черкас планують купити нові тролейбуси в кредит

Добавить комментарий