У Черкасах стартував мистецький фестиваль «Три крапки»

У Черкасах стартував мистецький фестиваль «Три крапки»
в Новини

8 жовтня 2015 року за підтримки Черкаської міської ради стартував мистецький фестиваль «Три крапки». Організатори ГО «Українська творча спілка «Три крапки», ГО «Книжковий маестро», Черкаський обласний художній музей обласної ради. Мистецький фестиваль приурочено до свята Покрови Пресвятої Богородиці, повідомляє Черкаська обласна рада.

Мистецький фестиваль відкрився роботою IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Екологія візуальності: стратегії, концепти, проекти», яка традиційно відбувається у рамках фестивалю. У пленарному та секційних засіданнях конференції взяли участь науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів Києва, Сум, Харкова, Чернігова, Кіровограда, Херсону, Одеси та Черкас. Незмінним є участь у конференції працівників музею Т.Г. Шевченка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», Шевченківського національного заповідника м. Канева, Черкаського обласного краєзнавчого музею та Черкаського обласного художнього музею обласної ради. У рамках конференції учасники обговорили основні аспекти сприйняття візуальності: філософію візуальної культури, інтерпретацію мистецтва та новації в музейній практиці.

Урочисте відкриття фестивалю розпочалося з презентації виставки художників Черкаської обласної організації Національної спілки художників України та мистецької молоді міста. Виставка приурочена до професійного свята Дня художника і демонструє вдалий симбіоз зрілих митців та талановитої молоді мистецьких кіл Черкас.

Логічним завершенням першого (літературного) дня фестивалю стала творча зустріч із Дарою Корній (м. Львів), лауреатом третьої премії Коронація слова 2010 року за роман «Гонихмарник», яка отримала відзнаку «Вибір видавців» від «Коронації слова» у 2011 році за роман «Тому, що ти є», а також із Талою Владмировою (м. Запоріжжя), яка є співавтором книг «Зозулята зими» (2014 рік) та «Крила кольору хмар» (2015 рік). Відомі письменниці охоче ділилися своїм досвідом із створення романів та відповідали на питання студентської молоді та містян, що завітали на зустріч.

Концептуальний підхід до організації IV мистецького фестивалю «Три крапки» полягає у тому, що кожен вид мистецтва розгортається у часі в один день. Три крапки – три дні – три види мистецтва. Перший день – літературний, другий день – візуальний, третій день – музичний.