У Черкасах створять службу для транспортування тяжкохворих і маломобільних пацієнтів

У Черкасах створять службу для  транспортування тяжкохворих і маломобільних пацієнтів
в Новини

Депутати Черкаської міської ради підтримали електронну петицію щодо створення служби та закупівлі спеціальних автомобілів для транспортування додому з лікарні тяжкохворих і маломобільних пацієнтів. Відповідне рішення ухвалили на сесії 15 червня. Про це повідомляє журналістка «Вичерпно» з місця події.

За пропозицією депутатки Любові Майбороди, підтримати петицію варто частково і не створювати комунальну службу, натомість просто забезпечити певну функцію на базі Третьої міської лікарні, адже 70% – пацієнти саме цього медзакладу. Після тривалого обговорення депутати не підтримати пропозицію Майбороди.

Послуги медичного перевезення необхідні тим, кому важко або зовсім неможливо пересуватися самостійно: хворим, ослабленим після хвороби пацієнтам, літнім людям, постраждалим після нещасного випадку, вагітним, людям з інвалідністю.

«Сумарна кількість людей, які потребують такої допомоги складає 2000-2500 людей на рік», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Всеволод Кульчиковський.

201344366_830750857846935_8641901377061993413_n

На сьогодні послуги з транспортування пацієнтів надають приватні структури, але для багатьох черкасців їхні ціни є зависокими.

Спеціально обладнаний транспорт повинен передбачати комфортний доступ до пацієнта під час руху. У разі екстрених ситуацій медперсонал може безперешкодно підійти до хворого з потрібного ракурсу і надати першу допомогу – зробити укол, зробити реанімаційні дії або поставити крапельницю.

Депутат Павло Карась зауважив, що в місті є послуга «Інватаксі», яке мало б надавати такі послуги. Проте за словами Кульчиковського, в «Інватаксі» немає можливості розмістили ноші, тобто лежачих людей. Зрештою, рішення підтримали 32 депутати.