У Черкасах триває акція через події в Казахстані та скупчення військ на кордоні України

У Черкасах триває акція через події в Казахстані та скупчення військ на кордоні України
в Новини

У ці хвилини під стінами Черкаської ОДА триває акція через воєнні події в Казахстані та через скупчення російських військ на українських кордонах. Про це повідомляє журналістка «ВиЧЕрпно» із місця події.

Активісти вимагають від влади висловити свою позицію по кожній із цих ситуацій. Головним організатором акції став Рух Опору Капітуляції.

Нагадаємо, на початку січня в Казахстані розпочалися масштабні протести. На вулиці вийшли сотні тисяч людей, які палили машини та штурмували місцеві адміністрації. На вулицях лунали вибухи. Людей обурило значне підвищення цін на газ у країні. Економічні вимоги переросли в заклики до політичних змін. Наразі влада масово затримує мітингувальників. Керівництво держави дозволило вогонь по протестувальниках. Сьогодні ж президент Казахстану заявив про повне придушення повстання.

– Величезна вам подяка, що прийшли підтримати. Я думаю, всі бачили відео, де лежать розстріляні в голову хлопці. На це неможливо дивитись. І тому сьогодні ми тут. І друге питання, це питання нашої країни. Україна 100 років тому втратила незалежність саме через те, що люди не об‘єднались, – говорить депутатка міської ради Любов Майборода.

Вона закликала перестати переслідувати колишнього президента та зупинити агресію в бік чинного президента, об‘єднатись, і в разі небезпеки виступити на захист України.

Містяни, які прийшли на мітинг, говорять, що події в Казахстані – це повтор сценарію війни в Україні в 2014 році.

“Це імперські амбіції Путіна, і він не зупиниться там, не зупиниться на нашій країні, якщо ми не об‘єднаємося”, – говорять містяни.

Лідер обласного осередку “Нацкорпусу” Дмитро Кухарчук закликав вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

– Усупереч усім міжнародним нормам, Росія допомагає конфлікту в Казахстані, а від нашої влади ми не бачимо ні позиції, ні допомоги, – каже Кухарчук.

Активісти також підготували лист-звернення до президента України. У ньому йдеться про вбитих небайдужих громадян, введення військ, напади на представників ДВК. У листі вимагають озвучити чітку заяву від України про підтримку Казахстану, а також розробити механізм підтримки антиросійських рухів у Казахстані.