У Черкасах триває збір пропозицій щодо перейменування вулиць і провулків

У Черкасах триває збір пропозицій щодо перейменування вулиць і провулків
в Новини

Топонімічна комісія визначила більше 120 черкаських вулиць, провулків та алей, яким можуть дати нові назви. Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

Від 20 липня в місті триває громадське обговорення перейменування черкаських топонімів.

Містяни можуть подати свої пропозиції впродовж двох місяців: до 23 вересня. Нині, у зв’язку з воєнним станом, громадське обговорення проходить шляхом електронної консультації та в письмовій формі. Топонімічна комісія приймає листи через канцелярію чи відділ звернень міської ради або ж на електронну адресу.

Станом на сьогодні надійшло 14 листів-звернень з пропозиціями містян про перейменування. Деякі з них відправили на доопрацювання через відсутність належного обґрунтування пропозиції або помилки в її оформленні. 

До 7 жовтня комісія підготує звіт про проведення громадського обговорення. У ньому зафіксують всі пропозиції та оприлюднять його на сайті Черкаської міської ради.

Громадське обговорення є другим етапом процесу перейменування топонімів Черкас. Його процедура передбачена Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Остаточні рішення про перейменування вулиць розглянуть на сесії Черкаської міської ради. 

Уперше масштабне перейменування відбулося у 2016 році після прийняття Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови Черкас та голови обласної державної адміністрації.

Ознайомитися з переліком об’єктів топоніміки міста, яким пропонують дати нові назви, можна за посиланням – http://chmr.gov.ua/_upload/Pereymenuvannya_hromadske_obhovorennya.pdf

Пропозиції чи зауваження можна подати до 23 вересня 2022 року у відділ підтримки громадянського суспільства за адресою
м. Черкаси, 
вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 701; 
тел. 33-12-43 
або ж через електронну пошту e-mail: vpgs-ck.ua@ukr.net.