У Черкасах відбувся урочистий випуск фахівців рятувальної справи (ФОТО)

У Черкасах відбувся урочистий випуск фахівців рятувальної справи (ФОТО)
в Новини, Освіта і наука, Фото

Урочистості з нагоди випуску молодих лейтенантів за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст та бакалавр відбулися сьогодні у Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України. Привітати випускників завітали представники керівництва ДСНС України, Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської міської ради, представники духовенства та батьки.

За традицією, свято розпочалося з підняття Державного прапору кращими випускниками закладу та виконання Державного Гімну України.

11

В Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля бережуть пам’ять про тих пожежників, котрі першими приступили до гасіння вогню, який виник внаслідок аварії, що сталася у ніч на 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Загалом, серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС та її наслідків було 353 випускники колишнього Черкаського пожежно-технічного училища. Їх прізвища викарбувані на монументі «Героям Чорнобиля», що був встановлений біля плацу навчального закладу у 1986 році та реконструйований до 20-ї річниці аварії на ЧАЕС. Усі присутні вшанували подвиг пожежників Чорнобиля, поклавши квіти до Монументу.

2

 З привітальним словом до випускників звернулася голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.

– Шановні випускники! Сьогодні у вигляді дипломів, які ви отримали по завершенню цього навчального закладу, ви отримали і своєрідну повістку у життя. І я б хотіла, щоб ви зробили все можливе, або вистояти у морально-духовному сенсі. Ми вирімо, що ви будете справжніми захисниками на нашому внутрішньому фронті і героями нашого українського сьогодення, – відзначила Валентина Коваленко.

4

Запрошений на свято Високопреосвященніший Митрополит Черкаський та Канівський Софроній також звернувся до молодих лейтенантів із вітальним словом та провів традиційну церемонію освячення випускників на подальшу службу.

9

Вразив гостей та випускників зворушливий перший офіцерський вальс, музичні композиції учасників художньої самодіяльності інституту. Також з нагоди випуску було вручено чимало нагород випускникам та працівникам навчального закладу.

8

Наприкінці свята до випускників із вітальною промовою звернувся проректор Національного університету – начальник Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ Олександр Тищенко.

І ось нарешті молоді лейтенанти останній раз проходять урочистим маршем по рідному плацу навчального закладу, кидаючи у небо, за традицією, пригорщі копійок «на щастя», «на долю», «на подальшу зустріч».

6

6

8

Враженнями та емоціями від сьогоднішнього свята поділилася випускниця факультету цивільного захисту та управління Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ Віталіна Шпак.

9

– Я вирішила вступати в інститут пожежної безпеки, тому що мої батьки пов’язані з цією справою, а ще мені дуже подобалися дівчата, які носять форму. Ця справа близька мені по духу, адже я звикла допомагати людям, мені хочеться віддавати їм свою любов і ласку. Сьогодні довгоочікуваний та емоційний день для всіх випусників, адже ми дуже довго йшли до своєї мрії маленькими кроками, по одній сходинці і кожного року ми досягали нових знань і вмінь. В майбутньому планую працювати в цій сфері  і навчатися далі, – зазначила дівчина.

А курсант 1 курсу 16 навчального взводу Олександр Дорогих прийшов привітати зі святом своїх друзів-випускників.

10

– Це перший в моєму житті випуск в пожежному інституті Героїв Чорнобиля, який я бачу на власні очі. Протягом навчального року я не бачив таких щасливих очей курсантів. Поспілкувавшись з товаришами-випускниками я зрозумів, що за їх посмішками стоїть не лише радість, але й смуток та туга за рідним навчальним закладом. Адже кожен з них розуміє, що сьогодні вони останній раз стоять на плацу зі своїми однокурсниками, що більше не почують крику днювального о шостій ранку. Від всього нашого першого курсу факультету цивільного захисту та управління хочу подякувати всім випускникам за те, що вони від самого початку курсу молодого бійця навчали нас, як правильно підшиватися, покращувати стройову майстерність. Також хочу всім новоспеченим лейтенантам побажати успіхів в особистому та кар‘єрному житті. Сухих рукавів вам, офіцери! – поділився своїми враженнями Олександр.