У Черкасах відкривається унікальна лабораторія для підготовки багатопрофільних фахівців

У Черкасах відкривається унікальна лабораторія для підготовки багатопрофільних фахівців
в Новини

У ЧДТУ починає роботу міжфакультетська лабораторія, де студентів трьох факультетів, крім основної спеціалізації,  навчатимуть сучасним методам  GPS-моніторингу – інноваційному методу  контролю роботи компаній-перевізників.

Три  факультети університету підписують угоду про співпрацю із компанією, що впроваджує системи GPS-моніторингу для транспортних компаній – і створюють «Міжфакультетську лабораторію GPS-моніторингу», що дасть можливість студентам отримати унікальні синтезовані знання.

– Студенти факультетів електронних технологій, інформаційних технологій і систем, комп’ютеризованих технологій, машинобудування та дизайну зможуть отримати практичні навички із налаштування, використання та ремонту систем GPS-моніторінгу, необхідних для сучасного контролю  маршрутів великих транспортних компаній. Ми переконані, що сучасна освіта повинна відповідати реальному технологічному рівню сучасних підприємств – і  таке поєднання одразу кількох наукових напрямків у підготовці майбутніх фахівців створює для них унікальні переваги на ринку праці, надає можливості  працевлаштування у суміжних сферах, – зазначив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор.

ЧДТУ укладає угоду із компанією «Теко Трейд», що надає  робочі прилади та устаткування, із якими працюватимуть студенти. Для майбутніх спеціалістів із кібербезпеки  – це можливість проведення практичних робіт на новітньому обладнанні, для програмістів – знайомство зі спеціалізованим програмним забезпеченням, для радіотехніків та  електротехніків –  можливість детально вивчити сучасні прилади, попрацювати над їх вдосконаленням, для машинобудівників  –  це  практика зі встановлення та використання обладнання, яка знадобиться їм у майбутньому.

–  Синтез університетської науки і реальної практики сьогодні є просто необхідним для  підготовки нової генерації фахівців – і ми намагаємося доносити роботодавцям, що вони не повинні залишатись осторонь освітнього процесу – адже мають можливість «вирощувати» собі нові талановиті кадри – і підвищувати свою конкурентоспроможність у сучасному динамічному бізнес-світі. Скажімо, та ж компанія «Теко Трейд»  має наміри відібрати на роботу понад 20 нових фахівців – і її специфіка  дозволяє взяти на роботу студентів, що зможуть працювати у другу половину дня, після занять. Загалом же, щонайменше, наші студенти отримають можливість працевлаштуватись у будь-якій  компанії, що має свій автопарк: сільгосппідприємства, кур’єрські служби,  автопідприємства, компанії, що здійснюють міжнародні та внутрішні перевезення, – розповіла декан факультету інформаційних технологій та систем ЧДТУ Ірина Трегубенко.

Реклама