
Стажування черкаських школярів у Валмієрі добігло кінця

Рятувальники отримали черговий транш гуманітарної допомоги

Черкаські художники отримали відзнаки творчих конкурсів

“Чого я маю займати це місце”: один із заступників Бондаренка написав заяву на звільнення

Черкаських бійців Національної гвардії України нагородили відзнаками «За мужність і героїзм»

Кілька автівок від Черкащини передали військовим

Під час бойового завдання на Луганщині загинув черкащанин

“ДОВГІ РУКи ТрО: черкаська тероборона збирає кошти на військове обладнання
Посадовцю із Черкащини повідомлено про підозру за отримання хабаря

Помер хірург Черкаської обласної дитячої лікарні

Мокрий сніг та вітер: наступного тижня в області очікується погіршення погоди

В Умані планують перейменувати кілька вулиць

“Рука допомоги”: безробітні черкасці можуть започаткувати власну справу

Минулої доби рятувальники ліквідували дев’ять пожеж
- Новини
- Стажування черкаських школярів у Валмієрі добігло кінця
У Черкасах відкриють хаб із підтримки захисників України та їхніх родин

Ветеран з Черкас Володимир Мамалига, який після повернення з фронту став переможцем у конкурсній програмі Варто 2.0 від Українського ветеранського фонду Мінветеранів, відкриває хаб “Підтримка”. Захисники та захисниці України, а також їхні родини, зможуть отримати психологічні та юридичні консультації, взяти участь у тренінгах та навчаннях.
Про це повідомляє пресслужба Українського ветеранського фонду.
Кошти, отримані по гранту, допоможуть Володимиру створити у Черкасах хаб, де фахівці надаватимуть підтримку ветеранам та їхнім родинам за різними напрямами: психологічна, документальна, юридична допомога, тренінги та навчання, фізична реабілітація ветеранів, допомога родинам загиблих та сім’ям тих, хто зникли безвісти.
Володимир з власного досвіду знає, наскільки важливими для бійців, які повернулись з фронту є підтримка та “живі” зустрічі, де вони можуть отримати допомогу та просто поспілкуватись. 57-річний чоловік, батько 5-х дітей, дідусь 4-х онуків і сам пройшов цей шлях. У 2014 році став добровольцем у одному з підрозділів ЗСУ. Воював на Донецькому напрямку. Був снайпером. Повернувшись із зони бойових дій, Володимир почав допомагати ветеранам.
“Ще тоді я дуже активно включився у створення ветеранських спільнот у Черкасах. Натхненно цим займався – психологічною підтримкою солдатів, комбатантів, членів їхніх родин. Спочатку це було ближче до кейс-менеджменту: людину потрібно було просто вислухати та допомогти йому розібратись у реаліях життя після військових дій. Далі це розширилось вже і на психологію та психотерапію. Це перетворилось на психологічну підтримку. Наша команда працювала в Черкасах і Києві з низкою ветеранських організацій”, – розповідає він.
Психологія та психотерапія стали для Володимира справою життя і чоловік навіть пішов працювати психологом у дитсадок.
“Працював з дітками з інклюзією, з особливими освітніми потребами. Спеціально, аби переключити себе саме на психологічну діяльність, – згадує ветеран. – Мені хотілося масштабувати справу, розширити нашу діяльність, тому я пішов здобувати нові знання: мене зацікавили психологічні дослідження у судовій експертизі. Саме це я і планував зробити у 2022 році…”
Але 24 лютого 2022 року завадило планам і мирному життю кожного українця. Як ветеран та військовий з досвідом, Володимир не міг стояти осторонь, і в перший день вторгнення росіян поїхав у ТЦК. 25 лютого вже мав наказ про зарахування у один з батальйонів ЗСУ. Воював на Сході України – Попасна, район Лисичанська.
Далі були важкі бої, госпіталь. Минулий бойовий досвід дався взнаки, тому після госпіталізації та проходження військово-лікарської комісії ветеран був звільнений в запас та у червні 2022 року повернувся додому.
Володимир згадує той час своєрідного переходу від військового життя до цивільного:
“Я звичайна людина. Було складно. Я переживав свої стреси, свої стани, безсоння, флешбеки, згадки про бойові дії. Я усе це переживаю, як і кожен боєць. Але мої знання з психології допомогли покращити мій стан. Я розумів, що маю продовжувати робити свій внесок в перемогу України. Брати участь у бойових діях я вже не міг за станом здоров’я, тому мусив допомагати своєю власною справою. Не можеш воювати – працюй! Бо ми мусимо перемогти”.
Ветеран впевнено почав рухатись до мети. Створення хабу, де українські бійці та їхні родини отримуватимуть допомогу, стало вже не просто планом, а необхідністю.
“Працювати потрібно, виходячи з потреб. Є потреба в певному напрямі – ми працюємо. Є потреба у кейс-менеджменті – працюємо. Є потреба в психологічній підтримці та психотерапії – ми працюємо. Зараз з’являється потреба у судовій експертизі, тому що дуже багато постраждалих внаслідок війни, уся країна воює у тій чи іншій мірі. Тому я навчаюсь та здобуваю знання у цьому напрямку. У нашому хабі після відміни воєнного стану особи, що постраждали внаслідок російської агресії зможуть замовити психологічну експертизу за 50% вартості”, – пояснює Володимир.
А ще Володимир каже, що завдяки Українському ветеранському фонду зможе створити місце для офлайн-зустрічей, бо це є надважливо для тих, хто намагається повернутись до цивільного життя після важких місяців на фронті. Виграні кошти чоловік скерує на закупівлю обладнання, меблів, оренду приміщення; значна сума піде на навчання команди у певних видах психотерапії, роботою з посттравматичним стресовим розладом, загалом на розширення спеціалізації. Ще частина коштів – на залучення фахівців для кейсменеджменту – юристів, психологів для тренінгів:
“Скажу з власного досвіду: тим, хто повернувся, не вистачає живого спілкування. І підготовка людей, які зможуть кваліфіковано проводити ці зустрічі і допомагати і солдатам, які повертаються, і членам їхніх родин – це і є наразі основна задача. Виклики є. Вони з’являються і їх буде значно більше, ніж у 2014 році”.
