У Черкасах з’явилися тест-системи для виявлення коронавірусу

У Черкасах з’явилися тест-системи для виявлення коронавірусу
в Новини

У Черкаському лабораторному центрі з’явилися тест-системи для виявлення вірусу COVID-19, для яких беруться проби слизу з носа. Вони значно ефективніші за експрес-тести, достовірність їхнього результату складає 99%. Ці тести використовуються лише у вірусологічних лабораторіях. Таку інформацію на сьогоднішній зустрічі бізнесу і влади озвучила Світлана Волгіна, директорка Черкаської міської інфекційної лікарні.

Читайте також: Підприємці Черкас хочуть створити фонд для допомоги у боротьбі з коронавірусом

Також вона поінформувала, що протягом останніх двох тижнів до них з підозрою на коранавірус поступили близько 20 пацієнтів. Усі вони були обстежені в лабораторному центрі в Києві.

– Максимально ми у себе зможемо розмістити 50-60 пацієнтів. Усі з підозрою на коранавірус будуть надходити до нас. Ми беремо у них мазок, направляємо у лабораторний центр, результати аналізу готові через 5 годин. Якщо діагноз не підтверджується і особа не прибула з іншої країни, ми можемо перевести її в терапію. Пацієнти, у яких лабораторно підтвердиться захворювання на коронавірус, будуть залишатися у нашій лікарні, – пояснила пані Світлана.

Лікуванням хворих на COVID-19 будуть займатися спеціально укомплектовані бригади, які складатимуться з лікаря-анестезіолога, лікаря-інфекціоніста і двох медсестер. Наразі списки бригад майже готові.

На добу працюватиме 2 бригади, які змінюватимуть одна одну кожні 4 години.

– На наступний день ці бригади змінюють інші, а вони уходять на обсервацію. Наразі ми розглядаємо варіанти, де саме вони цю добу житимуть. Потім ми у них будемо брати мазок, щоб ми були впевнені, що наші медпрацівники не винесли вірус за межі робочої зони. Якщо все добре, людина може поїхати додому і буде там від 7 до 10 днів. Графік складений так, що бригади змінюватимуться протягом 4-5 днів, – розповіла Світлана Волгіна.

Станом на ранок 25 березня у Черкасах стабільна епідеміологічна ситуація. Хворих на ГРІ в інфекційній лікарні наразі взагалі немає, хворих на грип 9, на пневмонію — 8, серед них двоє дітей.

Пацієнтів, у яких виявлено підозру на коронавірусну інфекцію, нині досі 7. Лабораторно підтверджених випадків зараження COVID19 у Черкасах немає.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.