У Черкасах зафіксували аміачні викиди

У Черкасах зафіксували аміачні викиди
в Новини

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, згідно з результатами спостережень у вересні в повітрі Черкас зафіксували великі викиди аміаку, концентрації якого інколи перевищували гранично допустиму середньодобову норму в 1,25-2,25 рази. Крім того, повітря міста було забруднене пилом, діоксином азоту та викидами формальдегіду.

Концентрації пилу перевищували середньодобову норму в 1,3 рази, що характерно в основному для теплого періоду року при сухій вітряній погоді. Концентрації діоксиду азоту інколи перевищували допустиму норму в 1,75 рази.

У Дніпровському мікрорайоні були виявлені концентрації формальдегіду, що перевищували допустиму норму в 2,3 рази. Найбільш чутливі до високого вмісту в повітрі формальдегіду діти та люди, хворі на астму.

− Хімічні сполуки, що були присутні в повітрі, не вплинули на кислотність опадів. Параметри по кислотності атмосферної води були нормальними, − зазначив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. − Осінь дарує нам останні погожі дні, тому використовуйте їх з користю для здоров’я. Відвідуйте парки і сквери. Проводьте вихідні дні за межами міста – в сільській місцевості або у лісі, де повітря найчистіше.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.