У Черкасах зараз визначають причини смогу, що накрив місто

У Черкасах зараз визначають причини смогу, що накрив місто
в Новини, Чергова частина

Фото з гурпи ВКонтакті “Типичные Черкассы”

Сьогодні Черкаси затягнуло незрозумілим смогом, наразі санстанція ще не давала офіційних коментарів щодо причин його виникнення та складу.

Проте працівник Упрвління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко на своїй сторінці у “Фейсбууці” написав, що Мобільні групи Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують моніторинг обстановки в районах області. Зокрема спільно із представниками обласного управління лісового та мисливського господарства перевіряються лісові масиви, а також поклади торфу на території Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського, Черкаського, Чигиринського, Драбівського та Золотоніського районів на предмет можливих загорань.

 – Станом на 9 годину ранку таких осередків не виявлено. У відповідності до розпорядження Голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, для контролю та вивчення ситуації долучилися також представники сільських та селищних рад, яким поставлене завдання відзвітуватися про стан цивільного захисту на підконтрольній сільським радам територіях, – пише Костянтин Проценко.

Проведеним аналізом повітря хімічно-небезпечних речовин у повітрі не виявлено.

Якщо ви опинилися в районі задимленості, санітарно-епідеміологічна служба Черкаської області радить при  з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі особливо рано-вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу). Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.

2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі та вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря зволоженою тканиною і періодично її змінювати.

3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.

4. Проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях і на робочих місцях, корисно також ставити  ємності
з водою, щоб підвищити вологість повітря.

5. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати.

6. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день .

7. У разі виникнення симптомів нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння тощо) необхідно звернутися до лікаря.