У Черкасах затвердили список борців за незалежність України

У Черкасах затвердили список борців за незалежність України
в Новини

Виконавчий комітет Черкаської міської ради вирішив окремо відзначити до 30-річчя незалежності всіх містян, які в минулому столітті активно боролися за незалежність України. Таких людей у місті близько сотні, дехто з них уже відійшов у кращі світи, повідомляє пресслужба Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР.

Ініціатива відзначити черкаських ветеранів незалежності належить Черкаському міському відділенню Всеукраїнського об’єднання ветеранів, яке звернулося до Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради із проханням затвердити списки борців за незалежність України у XX столітті на території міста Черкаси та видати їм або родичам померлих осіб посвідчення із зазначенням даного визнання.

Черкаси стануть четвертим містом країни після Чернівців, Києва та Хмельницького, які втілять норми закону на практиці та пошанують містян, що боролись за українську незалежність. Список борців буде оприлюднено, а ветеранам вручать відповідні посвідчення.

«Україна за незалежність боролась кілька останніх століть, десятки поколінь активних громадян жертвували задля цієї боротьби спокоєм, добробутом і життям, тому ми просто зобов’язані знати усіх їх поіменно. Це надзвичайно копітка робота для істориків та краєзнавців, але Черкаси одним із перших міст країни зробило крок у цьому напрямку», – відзначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.