У Черкасах збільшили кількість майданчиків для вивезення негабариту

*фото тематичне

*фото тематичне

в Новини

Відтепер великогабаритні та ремонтні відходи вивозитимуть із 240 контейнерних майданчиків. Близько 30 адрес, на яких мешканці багатоквартирних будинків додатково зможуть лишити відходи, з’явилися в оновленому графіку вивезення негабариту. Із 12 майданчиків його забиратимуть двічі на тиждень. Про це повідомляє пресслужба міськради.

“Чи попри карантин, чи через обмежувальні заходи, але ми бачимо, що місця збору перезавантажені відходами. Через це було ухвалено рішення збільшити кількість контейнерних майданчиків у місті, аби розвантажити інші, на яких спостерігається нагромадження сміння. До того ж збільшили і частоту вивезення відходів із 12 таких пунктів”, – говорить заступниця міського голови Людмила Бордунос.

Нагадаємо, минулоріч рішенням виконкому було встановлено 144 майданчики для збору негабариту, згодом їхня кількість зросла до 210.

За словами заступниці, суперечкам навколо цієї послуги поклало край Міністерство розвитку громад та територій України. Як йдеться у листі від управління благоустрою територій та комунального обслуговування, великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

“Окремо ремонтне та негабаритне сміття має не лише збиратися, а й вивозитися та утилізуватися. Оскільки твердими побутовими відходами у Черкасах за результатами конкурсу опікується КП “Черкаська служба чистоти”, то орган місцевого самоврядування ухвалив рішення про призначення на конкурсних засадах виконавця і по негабариту. І Мінрегіон у листі лише підтвердив законність дій черкаського виконкому зазначивши, що послугу з поводження із відходами можуть надавати кілька компаній”, – говорить Людмила Бордунос.

Як йдеться у роз’ясненні Міністерства: “Орган місцевого самоврядування самостійно ухвалює рішення щодо визначення одного виконавця послуг з вивезення побутових відходів чи кількох, які здійснюють вивезення різних видів сміття”. Що й зробили у Черкасах.

Додамо, що у роз’ясненнях профільного Міністерства йдеться і про тариф: він визначається окремо за кожною послугою поводження з побутовими відходами та за видами побутових відходів (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, небезпечні). Вартість поводження з побутовими відходами є сумою тарифів на послуги з вивезення, перероблення та захоронення відходів.

Ознайомитися із оновленим графіком вивезення негабаритного сміття можна ТУТ.