У Черкаській області проводяться перевірки щодо самовільного скиду води з відкритих водойм

У Черкаській області проводяться перевірки щодо самовільного скиду води з відкритих водойм
в Новини

Державна екологічна інспекція у Черкаській області проводить перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства користувачами водних об’єктів — орендарями ставків, в ході яких встановлюються факти самовільного скиду води з відкритих водойм, чим порушуються вимоги статей 48, 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 48 Водного кодексу України.

Наголошуємо, що при самовільному скиді води з водного об’єкта порушується встановлений гідрологічний режим території, що призводить до зниження рівня підземних вод. На побутовому рівні це відчувають місцеві жителі, у яких із криниці раптово пропадає вода.

Повідомляємо, що вилов вирощеної в ставку риби методом спуску води може здійснюватись лише у спеціально побудованих і пристосованих водоймах при наявності дозволу на спеціальне водокористування і ліміту на забір води, що надають право на користування водними ресурсами.

Контроль за дотриманням умов договорів оренди земель водного фонду, за умовами користування і станом водойм здійснюють районні державні адміністрації та сільські ради. Звертаємось до органів, що укладають договори про надання водних об’′єктів у користування: в разі встановлення факту самовільного, без дозволу, спуску води із ставків, вживати заходи відповідного реагування згідно чинного законодавства та повідомляти контролюючі органи.

За інформацією Держекоінспекції у Черкаській області