У Черкаській області, шукаючи скарби, чоловік знайшов 15 снарядів

У Черкаській області, шукаючи скарби, чоловік знайшов 15 снарядів
в Новини

Піротехнічна група аварійно-рятувального загону 16 жовтня вилучила з приватного домоволодіння та знищила на спеціальному полігоні 15 артилерійських снарядів часів Другої світової війни.

Про це інформує прес-служба ДСНС України в Черкаській області.

Небезпечні знахідки на власному городі виявив мешканець села Багва. Чоловік наслухавшись спогадів старожилів, які розповідали про зариті на території населеного пункту клади у часи колективізації та розкуркулювання, озброївшись металошукачем вирішив розпочати пошуки у власному домогосподарстві.

Вже через годину пошуків, кладошукач почув довгоочікуваний сигнал про наявність на глибині металевих речей.  Але коли на півметровій глибині чоловік знайшов артилерійську гільзу, а згодом і артилерійський снаряд, він зрозумів, що йому терміново потрібна «саперна підтримка». Після отримання повідомлення про виявлення небезпечної знахідки рятувальники викликали фахівців піротехнічної групи аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС у Черкаській області. Сапери дослідивши територію навколо місця виявлення снаряду на різній глибині знайшли ще 14 аналогічних 76 мм снарядів.

Цього року саперами Управління виявлено та знищено вже 337 різноманітних артилерійських снарядів.