У Черкаській області займатися проблемами демобілізованих буде ще один волонтерський Центр

У Черкаській області займатися проблемами демобілізованих буде ще один волонтерський Центр
в Неоголошена війна, Новини

Відповідно до Указу Президента на Черкащині створили координаційний Центр допомоги учасникам АТО. Відрізнятися від інших волонтерських організацій він буде тим, що його основною метою буде збір, систематизація інформації про демобілізованих, допомога і вирішення їхніх проблем. Інші, подібні центри займаються переважно забезпеченням бійців всіма необхідним речам на передовій. 

Рушієм створення нової координаційної організації стали звернення Героїв до влади та безпосередньо до очільника області Юрія Ткаченка. За словами АТОвців, їм простіше знову поїхати на Схід України, ніж тягатися з бюрократичною системою тут, на місцях, де вони ніякого комфорту, подяки, поваги, підтримки від народу і чиновників не відчувають.

– Я тільки що повернувся з Монастирищенського району. Спілкувався з мешканцями села Цибулів. Там якраз 8 учасників антитерорестичної операції звернулися до мене по питанню оформленню земельних ділянок. Вони вже 5-ий місяць “вибивають” землю у селян, які мають неоформлену землю. У Городищі демобілізовані взагалі не знають, що є пільги, програми соціального характеру. Відповідно, існуючі центри допомоги належно не інформують АТОвців, якщо виникають такі ситуації. Наше завдання знати кожного Героя. На мою думку, повинен бути реєстр учасників АТО. Робота новоствореного Центру якраз і буде спрямована на досконале вивчення проблем демобілізованих, – розповідає Юрій Олегович.

До складу нової координаційної організації увійшли декілька волонтерських організацій та рухів. Зокрема, ГО “Волонтер Черкащини”, ГО ” Наш батальйон”, Центр допомоги армії та “Самооборона Майдану”. Очолив новостворений Центр допомоги учасникам АТО депутат міськради, керівник ГО “Волонтер Черкащини” Микола Добровольський.

Варто зазначити, що до роботи у Центрі залучатимуть і самих бійців АТО. Адже, кому як не їм, найкраще знати свої проблеми. До того ж очільник області повністю довіряє волонтерам і вважає, що вони виконують свою роботу якісно.

Зі свого боку, керівник Центру допомоги учасникам АТО Микола Добровольський подякував Юрію Ткаченку за довіру волонтерам.

– Знаєте, нині треба брати комусь відповідальність за роботу, яка, так би мовити, стоїть на порядку денному. На Сході ситуацію трошки стабілізовано. І у нас виникли інші проблеми. Як же ми, тут на місцях, відносимось до наших бійців? Вони думали, що повернувшись, їх зустрічатимуть як Героїв. І всі пільги, які їм обіцяли, обов’язково будуть надані. Але, на жаль, чиновницькі кабінети для демобілізованих закриті. Або потрібно зробити “тисячі” довідок, щоб отримати компенсацію. Хіба це нормально? Тому вдома АТОвці відчувають розчарування. І це дуже погано, – стверджує Микола Добровольський.

tkachenko-press-tsentr1На його думку, частина мобілізованих взагалі не знає про обласну програму, яка передбачає компенсацію медичних витрат пораненим ветеранам Сходу у сумі 5 тис. грн.

– Ми є місточком між владою та тими людьми, яким це потрібно. Стосовно програми підтримки бійців, яка була прийнята 22 січня цього року, хочу проінформувати демобілізованих, що ви можете забрати свої кошти у сумі 5 тисяч гривень. Вони виділені на ваше лікування! Звертайтеся! Ми вам допоможемо! – наголосив керівник ГО “Волонтер Черкащини”.

Загалом, в Черкаську область зі Сходу повернулися 2657 осіб і ще 314 бійців повернуться додому найближчим часом. То ж зустріти їх треба гідно.