У черкаській школі створюють стінопис за мотивами дитячої ілюстраторки

У черкаській школі створюють стінопис за мотивами дитячої ілюстраторки
в Новини

Художниця Ольга Курська разом з учнями Черкаської школи №33 розписує фасад навчального закладу. Мурал створюють за мотивами дитячої ілюстраторки Вікторії Ковальчук.

Про це повідомили у виданні “Суспільне. Черкаси”.

Глечик, із якого витікає річка, зірки, комети та квіти — такий пейзаж передусім про символізм, пояснила художниця Ольга Курська:

“Це така космічна енергія, із якої витікає життя. А ми знаємо, що людина створена з води, вода яка символ життя. І от на двох берегах цієї річки знаходяться мирні українські міста, які з’єднують між собою кольорові мости”.

Малювати на такій великій площі непросто, тож працює мисткиня над стінописом уже третій місяць. За основу — зображення художниці Вікторії Ковальчук, яка ілюструвала дитячі книги.

“Вона — одна з художниць ілюстраторів, яка проілюструвала дитячий буквар, який потім перевидавали ще десять років поспіль. Тобто декілька поколінь дітей виросло саме на її ілюстраціях. Я впевнена, якщо показати її малюнки, то кожен скаже, що в мене вдома є її книжка”.

Перші порухи пензликами робили школярі, тож тепер кожен відшукує свій внесок:

“Я малювала на стінописі серце. Також малювала всілякі окуляри, море і так далі”, — розповіла школярка Анна Савінова.

До роботи дітей долучать ще раз, на завершальному етапі, зауважила директорка школи №33 Оксана Коваленко:

“Коли художник виведе основні лінії задуму даного стінопису, дітки будуть допомагати. Будуть працювати над фоном. Ми будемо створювати невеличкі композиції.”

За словами очільниці благодійного фонду “Подаруй дитині світ” Світлани Федорової, виникла ідея розписати стіну в одному з місць, де знаходилася точка психологічної підтримки дітей-переселенців:

“Це стінопис, який ми робимо в межах проєкту «Спільно». Точка зустрічі завдяки підтримці ЮНІСЕФ і громадської організації Фонд професійного розвитку Харкова. Виникла ідея розписати стіну в одному з місць, де знаходилася точка психологічної підтримки дітей, які приїхали до нашого міста, як переселенці, і наших черкаських дітей”.