У Черкаському драмтеатрі відкрили музей історії (ФОТО)

У Черкаському драмтеатрі відкрили музей історії (ФОТО)
в Новини

У Черкаському драматичному театрі 24 березня відкрили музей історії.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаському драматичному театрі ім. Т. Шевченка.

Нині доступна перша локація, яка є оглядовою. Згодом відкриють тематичні: про становлення театрального мистецтва на Черкащині у дорадянський період, творчість легендарного головного художника театру Данила Нарбута, театральні костюми з найпопулярніших вистав та інші.

Кілька десятиліть тому драмтеатр мав музейну кімнату, але зараз, за словами завідувача літературно-драматургічної частини театру Бориса Юхна, не йдеться про “музей” у класичному розумінні слова. Поки що це лише експозиція, яка окреслює подальший напрям діяльності.

— У ній представлені раритети, присвячені відкриттю будівлі театру у вересні 1965 року, а інші секції розповідають про створення кількох знакових для театру вистав. Серед експонатів – сценічні костюми, реквізит та інші цікавинки, не завжди помітні із глядацьких місць, або й зовсім для такого не призначені, — розповідає Юхно.

Головний режисер Станіслав Садаклієв, роботи якого будуть представлені у дебютній експозиції, задоволений тим, що нова локація слугуватиме не лише ознайомленню глядачів із минулим театру, але й розкриватиме окремі складові того, що зазвичай називається «за лаштунками».