У Черкаському інституті відкрили Центр українсько-польських освітніх інновацій

У Черкаському інституті відкрили Центр українсько-польських освітніх інновацій
в Новини, Чергова частина

Сьогодні Черкаський інститут пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля святкує 45-ту річницю з дня створення.

В рамках урочистостей відбулося відкриття Центру українсько-польських освітніх інновацій.

Співпрацю з поляками черкаський виш розпочав ще з 2000 року, – зазначила завідувач кафедри суспільних наук факультету цивільного захисту Тетяна Чубіна. За її словами, саме тоді була підписана угода між ЧІПБ та Головною школою пожежної служби, що у Варшаві. А у вересні 2015 року Черкаси відвідала делегація Школи, і тоді вперше постало питання, що ЧІПБ – це саме той ВУЗ, який має право говорити про подвійний диплом із польським навчальним закладом.

Як зазначив у вітальному слові в. о. начальника інституту Олександр Тищенко, всього підписано угоди про співпрацю з 6 навчальними закладами Польщі.

r

– Із 2016 року ця співпраця стала ще інтенсивнішою: черкаські студенти неодноразово брали участь у тактико-спеціальних навчаннях, круглих столах, форумах та конференціях, а також у проекті Еразмус+, – відзначив він.

Сьогодні ж, із нагоди 100-річчя повернення незалежності Польщі та 45-ї річниці з дня свого народження інститут отримав сучасний центр із новітним  технічним обладнанням та різноманітною літературою.

Також сьогодні на базі інституту відбулося урочисте відкриття пожежного депо, до якого заходять великогабаритні автомобілі.

ert

До його створення долучився черкаський бізнесмен Араік Мкртчян. Також підприємець допоміг облаштувати під’їзд до цього депо. У своєму вітальному слові Араік Рафікович подякував рятувальникам за їх сумлінну роботу та побажав подальшого розвитку і нових досягнень. Натомість отримав від інституту слова вдячності та медаль.

990

Подякували за допомогу і народному депутату Владиславу Голубу.

– Для мене ви найкращий заклад у Черкаській області, бо тут готують фахівців для найдорожчого, що є в кожної людини – для збереження життя. Від себе я і далі докладатиму зусиль, щоб ваше навчання тут проходило відповідно до європейських вимог освіти. Бажаю вам витрачати більше зусиль на тренуваннях, а не в реальному житті, – сказав депутат.

111111111

Після відкриття депо гості закладу поклали квіти до меморіальних дошок, встановлених на честь його засновників. Вшанували і випускників-героїв АТО, які загинули у боях на Сході України. Мова йде про “кіборга” Анатолія Панченка та Ігоря Бойка, що загинув у боях за Дебальцево.

555

Батько Ігоря, Анатолій Панченко, є лікарем-терапевтом медико-санітарної частини інституту та ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС. Під час сьогоднішніх урочистостей йому вручили відзнаку від міської ради. Нагороди від міста, області та Державної служби з надвичайних ситуацій вручили й низці інших працівників та ветеранів закладу. А сам інститут отримав від владців подяки.

fgh

666

Після урочистої частини присутні мали змогу переглянути показові виступи кращих спортсменів інституту, виконання курсантами вправ при проходженні вогневої смуги психологічних перешкод та презентацію кінологічної служби.