У Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького звільнилось 15 кандидатів і докторів наук

в Новини, Освіта і наука

Незадовлення про зміни в пенсійному законодавстві висловив ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 – У вищих навчальних закладах, наукових установах масово звільняються пенсіонери. Не оминула ця біда і наш університет. Свідомо кажу «біда», бо коли в університеті в один день звільняється 15 кандидатів і докторів наук, тих, хто піввіку трудилися у цьому колективі, випустили не одне покоління молодих спеціалістів, були свідками і учасниками народження класичного, а потім і національного університету, для нас це – втрата. Не знаю, чи врятують державу зекономлені на пенсіях науковців кошти, а от освітянська громада втратить. Бо фізики і математики свою Alma mater не уявляють без Л.М.Кляцької, О.Г.Демченка, В.К.Григоренка; хіміки, біологи – без Н.Є.Карловської, О.В. Білого та Л.О.Боєчко; фізкультурники – без В.С.Лизогуба, Л.І.Чипиленко та С.В.Фуртатової; педагоги – Н.В.Касярум. Ці люди – символи епохи.
Сьогодні ми подякували їм за роботу, закликали не забувати університетську родину, та сльози на очах у присутніх говорили самі за себе: гірко і їм, і нам. Розумію, що напутні слова із уст Л.М.Кляцької і О.В.Білого: зробіть краще нас – це як наказ.
Перебуваю під враженням зустрічі. А тут в очі трапилася стаття про ситуацію у запорізьких колег, де майже одночасно написали заяви про звільнення більш ніж 200 викладачів одного з університетів.
Неправильно це. Хочеться вірить, що Уряд, з огляду на непроголошену війну на сході, спустошену державну казну, вдався до тимчасових заходів. І ця норма в пенсійному законодавстві невдовзі буде скасована, – зазначив ректор.

Без-имени-1