
У Черкасах розширили перелік людей, які зможуть отримати продуктові набори

Черкащани передали військовим ще три авто

До шести років позбавлення волі засудили 19-річного черкасця за збут наркотиків

У 15 школах та 10 садочках Черкас цього року відремонтують укриття

У Черкасах засудили злочинця, який проник у школу

«Життя з чистої сторінки: перезавантаження»: безкоштовний тренінг для ВПО проведуть у Черкасах

Черкаський спортсмен здобув третю медаль на Чемпіонаті світу

Синоптики розповіли, яка погода буде на Черкащині в лютому

У Черкаській обласній лікарні потребують донорів крові

На одній із вулиць міста черкащанин знайшов артилерійський снаряд

До притулку повернули трьох неповнолітніх втікачок

ЗСУ знищили ще два літаки, один гелікоптер та шість БПЛА ворога

До Черкас приїхав міністр освіти України

Загиблому начальнику поліції Черкащини встановили меморіальну дошку
- Видання Вичерпно
- Новини
- У Черкасах розширили перелік людей, які зможуть отримати продуктові набори
У Черкаському онкодиспансері провели вже 100 трансплантацій кісткового мозку

Трансплантацію «під номером 100» провели 37-річній пацієнтці з Полтави в Черкаському обласному онкологічному диспансері. Про це повідомляють у пресслужбі Черкаської ОВА із покликанням на Український центр трансплант-координації.
Майже два роки жінка хворіє на лімфому Ходжкіна. Після рецидиву захворювання звернулася до черкаських медиків. Їй виконали забір клітин, призначили високодозову хіміотерапію і провели аутотрансплантацію. Тепер її власні клітини, заселені у «стерильний» кістковий мозок, допомагають організму відновитися до повноцінного життя.
Зауважимо, до запуску трансплантації черкаські медики готувалися – створили сучасну патогістологічну лабораторію, обладнали палати інтенсивної терапії з належною вентиляцією, пройшли стажування за кордоном. На першу пересадку запросили колег з Франції та Литви.
Першу трансплантацію кісткового мозку (ТКМ) у Черкаському онкодиспансері провели у листопаді 2019-го. На той час в Україні ТКМ проводили лише в Києві та Львові, Черкаси стали третім містом, де освоїли таку медичну технологію. Донором стовбурових клітин для себе стала 50-річна жінка з множинною мієломою. Наразі вона в ремісії .
Коли медики виконали 50 аутотрансплантацій – взялися за алогенні пересадки, тобто від неродинного донора. У липні 2021 року саме черкаська трансплант-команда провела першу в Україні пересадку дорослому пацієнту від неродинного донора. Рятівні клітини завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку доставили з Німеччини. Це був єдиний шанс для 18-річної дівчини з Черкащини, яка мала гостру мієлоїдну лейкемію. Через рік у пацієнтки виявили лабораторні ознаки, які потребували додаткового введення клітин донора. Попри війну і складнощі логістики, все ж вдалося повторно зібрати клітини крові німецького донора, вчасно доставити до клініки і провести додаткову трансплантацію.
Ще через півроку черкаські медики знову першими провели успішну алогенну трансплантацію кісткового мозку з використанням методу тотального опромінення. Технологія, при якій високодозову хіміотерапію замінюють опроміненням, в деяких клінічних випадках є безпечнішою і ефективнішою. Полтавка з гострою мієлоїдною лейкемією, яка отримала таке лікування, наразі в ремісії.
Зі 100 трансплантацій у Черкаському обласному онкодиспансері – 91 аутопересадка і 9 алогенних. Попри війну, черкаська трансплант-команда продовжує успішно розвивати цей напрям, береться за складні випадки і надає допомогу пацієнтам з усіх регіонів України.
