У Черкаському онкодиспансері за рік провели майже 70 трансплантацій

У Черкаському онкодиспансері за рік провели майже 70 трансплантацій
в Новини

Медики Черкаського обласного онкодиспансеру цьогоріч здійснили близько 70 трансплантацій. Про це у фейсбуці повідомив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний.

За його словами, таку кількість операцій не роблять навіть у відомих українських інститутах.

Усі операційні столи вже обладнали відеокамерами. Тепер все, що відбувається на операційному столі, фіксується і разом з коментарями лікаря записується на сервер, доступ до якого буде обмежений. Таку практику вже давно застосовують у Європі, а черкаський заклад буде першою онколікарнею з таким обладнанням в Україні. Для придбання цієї системи спрямували кошти з обласного бюджету, дещо пішло з власних надходжень закладу, частина – від коштів НСЗУ.

Окрім того, придбали обладнання для стерилізації інструментів, аби працівники не робили це вручну.

В онкодиспансер придбали також апарат хронічного гемодіалізу. Ця терапія не лікує, а лише підтримує пацієнта. Однак гемодіаліз використовують для підтримки до операції та в післяопераційний період.

Придбали обладнання для визначення сумісності рідин реципієнта й донора. Однак на цьому директор медзакладу Віктор Парамонов не збирається зупинятися і планує розвивати лабораторію, аби виконувати молекулярно-генетичні дослідження на сумісність. Наразі це робить лише київський Охматдит.

Читайте також: Уперше в Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації