У Черкаському центрі зайнятості підписали угоду, спрямовану на професійну підтримку людей з інвалідністю

У Черкаському центрі зайнятості підписали угоду, спрямовану на професійну підтримку людей з інвалідністю
в Новини

Вирішення проблем  забезпечення професійної реабілітації та працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, та внутрішньо переміщених осіб з числа інвалідів стало ключовою метою «круглого столу», який відбувся у Черкаському міському центрі зайнятості.

Учасниками заходу стали представники Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, КЗ «Черкаського обласного центру МСЕ» ЧОР, Черкаської міської організації Всеукраїнської організації інвалідів Союзу організацій інвалідів України, департаментів охорони здоров’я та медичних послуг та соціальної політики Черкаської міської ради, а також представники ЛКК Черкаських поліклінік.

У своєму виступі перед присутніми директор міського центру зайнятості Оксана Щербак зазначала: «Упродовж січня-червня 2015 року за сприянням центру зайнятості працевлаштована 61 особа з інвалідністю, в тому числі 9 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності, 2 особи працевлаштовані на новостворені робочі місця із наданням компенсації роботодавцям у розмірі єдиного внеску, проходили професійне навчання 26 інвалідів, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 58 осіб, профорієнтаційні послуги отримали 2565 осіб.

За підтримки Черкаського міського центру зайнятості створена Служба супроводу незрячих на базі Черкаської обласної організації Українського товариства сліпих. Завдяки даній службі підопічні товариства не обмежені у пересуванні та можуть самостійно вирішувати побутові проблеми, зокрема, у приготуванні їжі, придбанні якісних продуктів харчування, оформленні документів. Спеціалісти центру зайнятості направляють на громадські роботи в службу супроводу ретельно підібраних безробітних з відповідними уміннями та навичками. Для товариства це вагома підтримка і надання можливості допомогти своїм підопічним у повсякденному житті, полегшити, а за необхідності – налагодити побут, забезпечити свої первинні потреби, а для безробітних –  це можливість виконувати соціально – значиму роботу.

Давно співпрацює центр зайнятості у цьому напрямку і з громадською організацією «Спілка батьків дітей-інвалідів – оновлена».

Оксана Миколаївна звернула увагу на те, що сьогодні особливої уваги потребують військовослужбовці, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, та внутрішньо переміщені особи з числа інвалідів. До центру зайнятості звернулося 25 демобілізованих із військової служби учасників АТО, із них 1 особа з інвалідністю. За сприянням центру зайнятості працевлаштовано 2 військовослужбовців, які брали участь у проведенні АТО, 1 особа направлена на навчання.

Фахівцями центру зайнятості надається всебічна допомога особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Всього до центру зайнятості звернулося 709 внутрішньо переміщених громадян, із них 6 осіб з інвалідністю. Усього працевлаштовано за сприянням центру зайнятості 130 осіб з числа ВПО, 26 – проходили навчання, 27 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Присутні активно обговорювали проблеми працевлаштування інвалідів: це і створення робочих місць за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів, виконання підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування цієї категорії громадян, обмін інформацією між управлінням соціального захисту населення та центром зайнятості щодо інвалідів, які виявили бажання працювати, співпраця з МСЕК з питань заповнення індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю.

Результатом заходу стало підписання угоди про співпрацю, спрямованої на забезпечення соціального захисту, професійної реабілітації та сприяння у працевлаштуванні осіб, які потребують особливої уваги суспільства.

Черкаський регіональний центр зайнятості