У Черкасиобленерго пояснили, чому в деяких споживачів не вимикають світло

У Черкасиобленерго пояснили, чому в деяких споживачів не вимикають світло
в Новини

Якщо в «Укренерго» збільшать ліміт потужності на Черкаську область, в ПАТ «Черкасиобленерго» обіцяють розробити нові графіки відключень. Про це на пресконференції повідомив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

– Це може бути навіть графік 1/4. Ми будемо робити усе можливе, аби забезпечити жителям міста й області комфортні умови життя, – зазначив керівник ПАТ «Черкасиобленерго».

Читайте також: Підприємствам Черкащини, які змінили графік роботи, не вимикають світло вночі

Голова правління також повідомив, що для введення в області «зелених» графіків, тобто 2/4, на Черкащину мають виділяти 347 мегават потужності. У період морозів, у нормальний час, потрібно до 500 мегават. Наразі таких об’ємів вдається досягти за рахунок відключень.

Також можлива ситуація, коли деякі споживачі взагалі не відключаються від електроживлення. Це споживачі, які визначено органами військової адміністрації та органами місцевого самоврядування, як критична інфраструктура. Тобто заклади охорони здоровʼя, котельні, органи що забезпечують правопорядок, військові обʼєкти, обʼєкти водопостачання, водовідведення, що забезпечують звʼязок тощо. В окремих випадках це стосується і побутових споживачів, які підключені до ліній, що живлять критичну інфраструктуру. Вони також не відключаються від мережі.

Бувають ситуації, коли знеструмлені лише пів будинку, а інша частина залишається з електроенергією. Таке можливо і повʼязано зі схемами зовнішнього живлення цих будинків. Тобто вони заживлені від різних ліній електропередачі. Диспетчери орієнтуються не на конкретні будинки чи підприємства, а стежать за перевищенням споживання на кожній лінії.