У Черкаській області перевірили діяльність 14 ЦНАПів

в Економіка, Новини

“Аби допомогти підприємцям та громадянам обійти корупційні схеми, які роками діють в Україні, в Черкаській області утворені Центри надання адміністративних послуг. Вони покликані обмежити спілкування чиновників із представниками бізнесу і тим самим знизити рівень корупції та полегшити роботу підприємцям”, – розповів на координаційні нараді голова ОДА Юрій Ткаченко.

Протягом лютого-березня було проведено перевірки 14 з 25 ЦНАПів, які показали, що не всі вони готові для якісного та безперебійного надання адміністративних послуг: деякі приміщення не відповідають вимогам чинного законодавства та недостатнє матеріально-технічне та кадрове забезпечення.

“У Кам’янській, Маньківській, Монастирищенській РДА та Ватутінськму і Золотоніському міськвиконкомах продовжує функціонувати так звана кабінетна система, яка суперечить філософії ЦНАПів – відкритий простір дружній до відвідувачів. Не облаштоване приміщення меблями і технікою в Христинівській РДА та Канівському міськвиконкому. Недостатня площа для повноцінного функціонування Центру у Звенигородській і Чигиринській РДА. Не були призначені фахівці на момент перевірки на посади адміністратора та державного адміністратора у Христинівській  та Чигиринській РДА”, – розповів заступник голови ОДА Юрій Сас.

Sas

На сьогоднішній день в повному обсязі в області забезпечено надання послуг реєстраційною службою тільки у трьох ЦНАП – м. Черкаси, Катеринопільського та Чорнобаївського районів.

Загальна сума коштів, передбачена на фінансування Центрів надання адміністративних послуг складає 350 тис грн за рахунок обласного бюджету. Проте також передбачено співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів усіх рівнів.

 – Головна проблема у покращенні діяльності ЦНАПів – це те, що не було передбачено на них кошти у районних бюджетах, – сказав Юрій Сас.

Зачепили й проблему доступності ЦНАПів, на думку заступника вони мають розташовуватися на перших поверхах та повинні бути обладнані пандусами.