У Чигирині та Кам’янці висновки грмадських аудиторів не врахувовули через вибори

У Чигирині та Кам’янці висновки грмадських аудиторів не врахувовули через вибори
в Новини

За результатами громадського аудиту Чигиринська та Кам’янська міськради висловили наміри змінити ряд нормативних документів, але обіцяли це зробити після місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. Громадських аудиторів Всеукраїнської коаліції «Прозорі ради» насторожують подібні обіцянки, оскільки нічого не заважало до виборів врахувати невідповідності місцевих актів з нормами діючого законодавства, особливо в антикорупційній частині. Тому з завершенням формування нової влади громадські аудитори розпочинають контроль над виконанням обіцянок. 

23 вересня громадські аудитори коаліції «Прозорі ради» надали висновки та рекомендації 8 органам місцевого самоврядування Черкаської області. Документи були підготовлені за результатами двомісячного моніторингу моніторингу нормативно-правових актів обраних місцевих рад. Першими відповіді отримали від Чигиринської та Кам’янської міськрад. У обох відповідях чиновники запевняють, що всі норми чинного законодавства врахують у нормативно-правових актах місцевих рад наступного скликання.

А поки лише у Чигирині юридичною службою та спеціалістами виконавчого апарату міської ради розпочато розробку змін та доповнень до регламенту міської ради та виконкому. Також за інформацією секретаря Чигиринської міської ради – Ольги Фесуненко, заплановано розробити проекти нового Статуту територіальної громади міста Чигирина, Положення про постійні депутатські комісії Чигиринської міської ради, Порядок формування кадрового резерву виконавчого апарату Чигиринської міської ради, розпорядження міського голови та рішення міської ради щодо дотримання Чигиринською міською радою гендерної політики.

«Вказані проекти нормативно-правових актів будуть враховувати всі вимоги чинного законодавства України» – переконує Ольга Фесуненко.

На томість міський голова Кам’янки – Володимир Тірон не спішить давати розпорядження своїм підлеглим готувати зміни. Зато щедро роздавався у листі аудиторам «первиборчими» обіцянками:

«Враховуючи, що 25 жовтня відбудуться чергові місцеві вибори, Ваші пропозиції будуть внесені на розгляд сесії міської ради новообраного скликання».

Координатор в Черкаській області коаліції «Прозорі ради» – Сергій Слинько не бачить підстав чекати виборів у врахуванні аудиту. Оскільки підготовку проектів рішень можна розпочати було ще до них. І винести проекти рішень на затвердження найближчих сесій міськрад. Потрібно лише політичну волю. Громадський діяч запевняє, що спільно з коаліцією ретельно контролюватиме виконання отриманих обіцянок.

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.