У Чигирині можуть побудувати нову атомну електростанцію

У Чигирині можуть побудувати нову атомну електростанцію
в Новини

Майданчик, що розташований на території Чигиринської міської територіальної громади, розглядають, як один із найперспективніших для будівництва нової атомної електростанції в Україні.

Про це повідомили в пресслужбі Чигиринської громади.

З цього приводу в міській раді відбулася робоча зустріч із представником «Енергоатому» Сергієм Косенко.

Там уже є недобудована атомна електростанція – руїни, самотня труба непрацюючої котельні, що височить над уламками бетону та близько 100 жителів вулиці Орбіта, що колись мала стати містом. Крапку в будівництві Чигиринської АЕС того часу поставив Чорнобиль, який вибухнув 26 квітня 1986 року.

Останніми роками майданчик у Чигирині знову почали розглядати як місце для можливої АЕС, оскільки він має вигідне розташування та хороший доступ до водних ресурсів і електромереж. Розроблена концепція будівництва атомної електростанції у 70-х роках є застарілою. Сучасний проєкт – це проєкт нових технологій та нових можливостей не лише Чигиринської громади, а й усієї області і України в цілому.

За саме будівництво на робочій зустрічі, що відбулася із представником «Енергоатому», не говорили. Йшлося лише про надання дозволу на виконання геодезичних робіт майданчику, який можуть розглядати під будівництво АЕС.

У 2019 році журналісти видання “Вичерпно” вже писали про Чигиринську АЕС. Про історію будівництва та долі людей міста-привида міста Орбіта – читайте ТУТ.