У Цвітковому хочуть створити музей залізничної техніки

Фото - piktor.org.ua

Фото – piktor.org.ua

в Новини

Допомогти відкрити на базі паровозного депо у Цвітковому Музей справної історичної залізничної техніки – з таким проханням звернулися до народних депутатів від «Слуги Народу» Олександра Завітневича та Андрія Стріхарського представники Цвітківської громади. Обранці у межах робочого візиту до Городища зустрілися із головами та старостами громад.

Так,  очільник старостинського округу Валерій Полуєв розповів, що у Цвітковому є всі умови для реалізації цієї ініціативи.

«Це і зручне місце розташування, транспортне сполучення,  а головне – раритетна техніка, – зазначив староста. – У нас є локомотиви, тепловози – більшість техніки першої половини 1950-их років. Є американський паровоз 1944-го року. На станції збереглися  колишні депо, водонапірна вежа, маєток залізничного магната Митрофана Цвіткова».

За словами Валерія Полуєва, узятися за створення музею готова Асоціація збереження історії залізниці України, яка навіть знайшла джерело фінансування необхідних робіт.

До слова,  в Україні залишилось лише два осередки, де є умови для ремонту та поточного обслуговування паровоза, і один з них – це паровозне депо у Цвітковому, засноване ще у 1928 році.

«Я вважаю, що це не проблема. Я зустрінуся із Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим і ми подумаємо, як це питання можна вирішити. Тим паче, що громада та влада Цвіткового налаштована рішуче і готова долучатися та сприяти», – прокоментував Андрій Стріхарський. 

На думку нардепа та голови Черкаської обласної організації «Слуга Народу» Олександра Завітневича,  зберегти таку пам’ятку  та зробити її доступною для відвідувачів не лише можливо  а й потрібно.

«У Києві на станції Південно-Західної залізниці діє музей історичних локомотивів та вагонів. І там постійно вистачає людей, які приходять подивитися на експонати. А тут взагалі йдеться про унікальне підприємство з ремонту паровозів,  тобто це буде музей справної залізничної техніки. Це справді є історичною цінністю. Тому за участі всіх зацікавлених сторін,  зокрема, профільних міністерств і відомств, місцевої влади і громадських організацій ми цю ініціативу втілимо в життя», – підсумував Олександр Завітневич.

*іміджева інформація