У День Державного прапора України над Черкасами замайорів синьо-жовтий стяг (фото)

У День Державного прапора України над Черкасами замайорів синьо-жовтий стяг (фото)
в Культура, Новини

Сьогодні Черкащина разом з усією Україною відзначає День Державного прапора України.

den prapora

den prapora10

den prapora10jpg

den prapora9

den prapora2

den prapora7

den prapora8

Уже традиційно на Театральній площі Черкас відбулося підняття жовто-блакитного стягу. Цього разу разом із головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком піднімали прапор сини загиблого АТОвця, який добровольцем пішов захищати Батьківщину, Євгена Войцехівського – Валерій і Руслан.

Ці діти, народжені у вільній Україні, дуже рано дізналися про справжню ціну свободи та незалежності.

“Це прапор нашої молодої держави. Ми теж молоді. А от коли ми виростимо, ми будемо з честю його захищати”, – сказав старший син Героя Валерій Войцехівський.

den prapora6

“Те, що для нас було звичним, стало священним, – у своєму вітальному слові на честь свята відзначив Юрій Ткаченко. – Це наша свобода, наша незалежність, наш прапор. Сьогодні він для нас більше ніж символ. Пригадую, після звільнення окуповано Слов’янська, ми почали розвішувати українські прапори. Одна жінка підійшла і сказала: “Я так давно не бачила український прапор. Я так скучила за Україною, за мирною Україною”. Але українці уміють виборювати свободу. Я впевнений, що і на окупованих територіях скоро замайорять синьо-жовті прапори”.

Український прапор – це знак нашої єдності і незламності, нагадав усім присутнім голова облради Олександр Вельбівець, тому ми маємо його берегти як найвищу національну святиню.

Усіх патріотів, які в усі часи виборювали незалежність України та захищали державний прапор, загадав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко:

– У цей день нам потрібно усвідомити, що тільки ми можемо вибороти незалежність та побудувати майбутнє нашої країни. Біля українського прапора нам потрібно об’єднатися, тому що ворог у наших воріт і забирає щоденно життя кращих патріотів. Тільки разом ми його переможемо.

Також, у ході святкування обласні та міські владці, черкащани поклали квіти до пам’ятника пророку українського народу Тарасу Григоровичу Шевченку.

den prapora4den prapora5

Довідка:

23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з’явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. До 2004 року день українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.