У держлісгоспах Черкащини створять 34,5 гектара нових лісів

У держлісгоспах Черкащини створять 34,5 гектара нових лісів
в Новини

У державних лісогосподарських підприємствах області цієї весни буде створено 34,5 гектарів нових лісів. Йдеться про 29 земельних ділянок, які погоджено для лісорозведення Робочою групою Черкаської обласної державної адміністрації щодо збереження біологічного різноманіття при проведенні робіт із заліснення території області.

Про це інформує пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Держлісгоспами було запропоновано 44 гектари для створення нових лісів. У ході спільних обстежень лісівників, науковців, екологів було визначено, що лісорозведенню підлягають 34,5 гектара. Ділянки площею 3,7 гектара підлягають додатковому обстеженню з настанням сприятливих погодних умов. Наголошу, що пріоритетним для нас є збільшення відсотку лісових насаджень і водночас збереження екосистеми та її біорізноманіття.  Тому в ході обстежень ділянки площею 5,8 гектара визнано такими, що не підлягають лісорозведенню, оскільки на них зростають червонокнижні види рослин», – зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко у ході останнього засідання Робочої групи.

Робочою групою затверджено перелік ділянок для створення нових лісів в межах Золотоніського, Корсунь-Шевченківського, Чигиринського та Уманського держлісгоспів. Тож лісівники Черкащини ще встигнуть заліснити їх цієї весни, адже мають для цього техніку, інвентар, фахівців та достатньо посадкового матеріалу. На визначених ділянках буде висаджено та висіяно сосну, дуб звичайний, липу, ясен, клен, плодові.

Довідково:

Лісокультурна кампанія на Черкащині знаходиться на стадії завершення. На 2022 рік у держлісгоспах заплановано лісовідновлення на площі майже 700 гектарів, 98,8 гектарів – сприяння природному поновленню. Станом на сьогодні вже створили 676  га  лісових культур. Крім того, здійснено доповнення минулорічних лісових культур на площі 1633 га. Загалом вже висаджено понад 4,7 мільйона сіянців деревних  та чагарникових порід.