У Держпродспоживслужбі попереджають про небезпеку грипу птахів

У Держпродспоживслужбі попереджають про небезпеку грипу птахів
в Новини

Нові спалахи захворювання зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій республіці, Угорщині, Румунії, а відповідно до оперативної інформації Держпродспоживслужби 19 січня 2020 року захворювання зареєстровано і в Україні, на птахофермі яєчного напрямку, що розташована в Немирівському районі Вінницької області. Про це інформує пресслужба ЧМР.

Збудником грипу є РНК-місний вірус. Існує можливість переадаптації штамів вірусу грипу людини до птиці та інших видів тварин і навпаки.

Грип птиці, який також називають чумою птиці, представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної та дихальної систем та високою смертністю. Хвороба швидко охоплює значну частину поголів’я на великій території навколо. 

Із природного інфікування вірус грипу птахів можна виділити від усієї домашньої та деяких видів дикої птиці, які є резервуаром збудника в природі.

Грип птахів швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму через слизові оболонки. Можливий аліментарний шлях передачі збудника. Перехворілі птахи можуть залишатися вірусоносіями протягом не менше двох місяців.

Інкубаційний період триває від 20 годин до кількох діб, далі температура тіла підвищується до 43-44С, птиця стає пригніченою, порушується робота органів дихання та травлення, гребінь та сережки набувають синюшного забарвлення і вже протягом перших днів до 80-100% птиці гине. Для встановлення діагнозу до лабораторії можна направляти шматочки органів і слизові оболонки носу та носові витікання від підозрілих у захворюванні птахів. 

Специфічного лікування не розроблено.