У другій половині тижня на Черкащині дещо потеплішає

У другій половині тижня на Черкащині дещо потеплішає
в Новини

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології, з 12 жовтня розпочалася перебудова атмосферних процесів на більш теплі. Тож у першій половині тижня ще можливі нічні зниження температури до 0-3° морозу, вдень же температура повітря становитиме +8-10° тепла. У другій половині тижня погода обіцяє бути більш теплою, однак хмарною.

З 8 жовтня на Черкащині внаслідок арктичного вторгнення повітря спостерігалося інтенсивне та тривале похолодання. Як говорить начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, такого інтенсивного зниження температури в області в першій половині жовтня після попереднього аномального тепла не спостерігалося з 1949 року.

Так, у період 8-10 жовтня цього року вночі температура була від’ємною, абсолютний мінімум якої становив 9° морозу в повітрі та 12° морозу поблизу земної поверхні. Найбільш холодними районами виявилися Черкаський та Смілянський. На більшій території морози було складно помітити візуально, адже відкладення інею на поверхні землі не було. Причина в тому, що холодне повітря опускалося із верхніх шарів атмосфери, а для інею не вистачало вологи в умовах затяжної посухи.