У дворі черкаських будинків конфліктують через контейнери для сміття

У дворі черкаських будинків конфліктують через контейнери для сміття
в Новини

У дворі черкаських будинків за адресами провулок Медичний, 5 та 7 хочуть побудувати майданчик для сміттєвих контейнерів і перенести туди баки, які нині розташовані далі від житлового сектору. Мешканці багатоквартирок та прилеглих приватних будинків – проти, мовляв, від смітника завжди нестерпно тхне й сміттєвоз не матиме туди доступу.

Анна Задорожна – жителька одного із будинків, розповіла, що нині контейнери для збирання відходів розмiщені на території гаражів по вулиці Дахнівська. Туди зносять сміття жителі багатоповерхівок, приватного сектору, розташованих поруч бані, кафе та клініки. Ініціювала перенесення власниця гаража, біля якого нині розміщений смітник вже понад 20 років. Двір, у який хочуть перенести сміттєві баки, досить невеликий.

“Я вважаю, що треба поставити ці баки туди, де буде зручно всім. Якщо одній цій власниці гаража заважає смітник, то це не означає, що його треба перенести до житлових будинків на близько 80 квартир. Років зо 30 тому сміттєві баки вже стояли поруч із нашим домом. Їх перенесли через те, що сміттєвоз не мав нормального доступу туди. Окрім цього, в будинках завелися щури, а в дворі стояв сморід”, – розповідає Анна Задорожна.

Інформація про те, що майданчик для збору сміття будуть переносити, вперше з’явилася в серпні цього року. За словами Анни Задорожної, улітку відбулися “збори”, на яких це питання вирішували двоє мешканців та невідомі представники комунальних служб Черкас.

“Цi «збори» відбулися без жодного попередження і в час, коли більшість людей перебували на роботі. Жителів приватного сектору, бiля ділянок яких і планується будівництво майданчика для контейнерів, теж не запросили. Цей формат був запланований навмисно, для фіктивного акту про збори і формального попередження про наміри”, – вважає жінка.

Тоді жителі звернулися до Черкаської міської ради щодо роз’яснення ситуації. Лист переадресували до управлінської компанії «Нова якість». Звідти жителів будинків направили до іншої організації – КП «Черкаська служба чистоти». Там їм відповіли, що на території двору хочуть знести старий гараж, яким ніхто не користується, а на його місці встановити ці баки.

“Але цей варіант нас також не влаштовує, бо поруч розташований дитячий майданчик. Сюди приходять гратися дітки й з інших дворів. Окрім цього, тут постійно паркують автомобілі усі, хто не знаходить місця біля розташованих поруч лікарні, поліклініки чи відділку поліції. Тож доступу для сміттєвоза там точно не буде”, – каже Анна.

У коментарі виданню “Вичерпно” перший заступник директора КП “Черкаська служба чистоти” Олександр Савенко повідомив, що остаточного рішення щодо місця, де побудують новий майданчик для сміттєвих баків, комісія ще не ухвалила. Термінів комунальник не назвав.