У Холодному Яру квітує червонокнижний підсніжник (ФОТО)

в Новини

На заповідних лісових галявинах Холодного Яру вже другий тиждень квітує рідкісний підсніжник складчастий. Звичні суцільні його ареали трапляються у гірських чорноморських місцевостях. Зростання підсніжника на Черкащині – це унікальна та найбільша його популяція в центральній рівнинній Україні.Основне масове цвітіння підсніжника складчастого відбувається у лісах держлісфонду – на території Креселецького та Грушківського лісництв ДП «Кам’янське лісове господарство». Про це повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Щовесни й насправді тут відкривається казкове видовище – лісові схили та балки вкриті сотнями тисяч невеликих рясних білих квітів, які ще й мають тонкий солодкуватий аромат. Цвіте первоцвіт зазвичай навесні протягом трьох тижнів, залежно від погодних умов.

У Холодному Яру квітує червонокнижний підсніжник

Підсніжник складчастий потребує охорони і занесений до Червоної книги України. Щовесни працівники державної лісової охорони Кам’янського лісгоспу, студенти, викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, громадські активісти в рамках акції «Первоцвіт» організовують різноманітні заходи, щоб вберегти підсніжники від знищення – проводять роз’яснювальні бесіди з населенням, забезпечують охорону та патрулювання тих кварталів, де зростає унікальний підсніжник.

«Раніше підсніжник складчастий зростав у Холодному Яру на території Креселецького лісництва на кількох гектарах. Завдяки сприятливим умовам та охоронним заходам він значно поширився. Так, у останні роки було виявлено нові місця зростання рідкісного виду підсніжника на лісових ділянках Тимошівського лісництва. Наприкінці минулого року створено ще чотири заказники загальною площею 18 гектарів саме по підсніжнику складчастому. На таких природоохоронних об’єктах заборонено проводити будь-які види господарської діяльності. Ця територія перебуває під посиленою охороною. Зокрема, саме завдяки охоронним заходам локація підсніжника складчастого з кожним роком розширюється, з’являється у місцях, де її ніколи раніше не було, і сьогодні вже сягає загальної площі понад 60 гектарів», – зазначає директор ДП «Кам’янське лісове господарство» Віталій Верес.

Згідно з чинним законодавством, здійснюючи збирання та торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: “Про рослинний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”.

У Холодному Яру квітує червонокнижний підсніжник

Зокрема, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу.  Розмір компенсації за знищення або пошкодження однієї рослини підсніжника складчастого, відповідно до додатку №3 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030, становить 49 гривень.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Частина Черкас сьогодні буде без світла
Новини
Економічний паспорт українця: президент подає до парламенту законопроект
Новини
Проїзд до столиці з Черкас подорожчав

Добавить комментарий