У художньому музеї презентували “Забуте українське танго”

У художньому музеї презентували “Забуте українське танго”
в Новини

Ще навесні ініціативна група на чолі з керівником проекту «Забуте українське танго» Оленою Сергеєвою виграли грант, який дозволив дати нове життя давно забутим композиціям. Як інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики, українські композитори та музиканти створили багато різнопланових творів, серед яких і танго. Ці твори збереглися у вигляді аудіо-записів на пластинках. У сучасному живому виконанні їх майже не чути.

Саме завдяки проекту «Забуте українське танго» за підтримки управління культури, департаменту освіти та гуманітарної  політики Черкаської міської ради відбулося знайомство аудиторії з культурним надбанням українців через відтворення музичного спадку; відродження та аранжування композицій у стилі танго, що були написані українськими композиторами сотню років тому; відкриття для черкаської аудиторії ще однієї грані української культури.

Так, 21 жовтня у Художньому музеї  пройшло ознайомлення аудиторії з творами українських митців, коли старі записи, що були на платівках, відтворилися у сучасних аранжуваннях.

Завдяки учасникам проекту, які провели копітку роботу: підбір тематичного матеріалу, проведення репетицій, режисура заходу, аранжування, сценарій, організація та проведення тематичного концерту –  всі мали змогу насолодитися чудовими звуками танго.

Поціновувачі танго цього дня занурились в епоху 20-х років дореволюційної України, завдяки музиці та фотоінсталяціям, на яких зображено було виконання танго.  Чарівні звуки заполонили залу, серед яких були і добре знайомі нам мелодії Якоба Гаде, Астора П’яццолли, Богдана Весоловського  та інших. Соліст Влад Придатченко полонив публіку виконаням  пісень «Черемшина», «Не думалось ніколи», «Гуцулка Ксеня», а доповнили повне занурення у шквал емоцій  спортивно-танцювальний клуб «Стиль», який виконував аргентинське танго наживо.

Концерт пройшов на одному подиху, публіка аплодувала артистам стоячи й викликала на біс,  і можна з впевненістю сказати, що у Черкасах відбулася культурна подія, яка приверне увагу до українського музичного мистецтва та не дасть канути у забуття українським музичним творам у стилі танго.

Насамкінець відбувся розіграш дисків із записом мелодій та пісень, які прозвучали на концерті, судячи з кількості охочих  отримати його, цей вечір для всіх запам’ятається надовго.

Сайт Черкаської міської ради