У Канева відбулася презентація міжнародного літературно-мистецього проєкту

У Канева відбулася презентація міжнародного літературно-мистецього проєкту
в Новини

Учора, 8 лютого, у конференц-залі музею Тараса Шевченка з онлайн включенням з міста Сономи (США) відбулася презентація міжнародного літературно – мистецького проекту «Жага до життя» до 147-річчя з дня народження Джека Лондона та 36-річчя з часу підписання угоди про порідненість міст. Нагадаємо, з 1987 року Сонома (Каліфорнія, США) – місто-побратим Канева.

Про це повідомили в пресслужбі Канівської міської ради.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник директора Шевченківського національного заповідника Світлана Брижицька та заступник Канівського міського голови Тетяна Жівотова.

– Шановні наші друзі з міста-побратима Сономи, ми хочемо подякувати від усієї Канівської громади за те, що у цей тяжкий час, коли триває війна, ви допомагаєте та підтримуєте нас. І ця підтримка для нас дійсно дуже важлива. Разом з вами крокуємо до нашої перемоги і сподіваємося, що вона настане якнайшвидше, – зауважила Жівотова.

Зокрема, Наталія Луковець розповіла про історію зародження побратимських відносин Канева та Сономи. Доповідачка наголосила, що наприкінці 1980 років було започатковано проект з налагодження зв’язків між громадами міст у США та колишньому СРСР. Саме тоді, завдяки з аналізу комп’ютерної програми, Сономі для побратимства було запропоновано місто Канів. Також вона додала, що у Сономі певний час жив і творив Джек Лондон.

Анатолій Леонтьєв у свою чергу продемонстрував присутнім презентацію, яку створив за результатами поїздки до Сономи влітку 2022 де зустрічався з адміністрацією міста та активістами Асоціації міст-побратимів Сономи. Особливу увагу у своїй промові він присвятив діяльності асоціації та її допомоги Каневу з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Також він передав музею камінь із символічного місяця поховання Джека Лондона, яке розташовується у Сономі.

Долучилися до жвавої дискусії і представниці з Сономи – Кеті Бейлі та багаторічний друг Канева, волонтерка Тарні Болдінгер, яка в перші місці повномасштабного вторгнення особисто зібрала 13,2 тисячі доларів і передала їх у Канів.

Наостанок учасники заходу ознайомилися з виставкою власних речей Джека Лондона, прижиттєвих видань автора, мистецьких робіт та перекладів видань українською мовою.