
Понад 500 тисяч ламп обміняли черкащани

Черкаський військовий отримав орден “За мужність”

Пересувний сервісний центр МВС незабаром працюватиме у Камʼянці

Черкасці просять владу вжити заходів, аби уникнути самогубства

Черкащанин продавав наркотики біля навчального закладу, йому повідомлено про підозру

Суд задовольнив позов щодо скасування передачі ділянки для забудови на березі Дніпра

За два місяці року черкащани сплатили понад 279 млн грн податків

Двох неповнолітніх дітей повернули додому черкаські правоохоронці

У Черкасах демонтували радянський знак у формі зірки

Уманські правоохоронці працюють в посиленому режимі через приїзд паломників

Майже три гектари сухостою згоріли на Черкащині за минулу добу

У одному з мікрорайонів Черкас створюють комунальну парковку

Ананко повідомив, коли в Смілі планують вимкнути опалення

Правоохоронці затримали черкащанина, який обкрадав автомобілі місцевих жителів
- Новини
- Понад 500 тисяч ламп обміняли черкащани
У квітні антибіотики почнуть видавати тільки за електронним рецептом: як отримати

Із 1 січня у лікарнях зі стаціонаром почав діяти облік 29 антибіотиків з груп спостереження та резерву. А починаючи з квітня 2022 року, антибіотики відпускатимуть в аптеках лише пацієнтам з електронним рецептом. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 27 січня.
Одним із пріоритетів роботи МОЗ у 2022 році буде боротьба зі стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються при наданні медичної допомоги, в рамках якої запроваджується електронний рецепт на антибіотики.
“У квітні антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта. Запуск електронного рецепта вирішить проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне — допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів. Адже сьогодні, згідно з даними Центру громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками”, – зазначив Ляшко.
За його словами, призначити антибіотик може виключно лікар. В електронному рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною, зазначаючи її лікарську форму та дозування. Крім цього, лікар також вкаже спосіб застосування та тривалість прийому. Пацієнт зможе погасити рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоровʼя, обравши будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті. Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.
Як наголосив міністр, така умова діє і для аптек та медичних закладів — необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та продажу ліків за е-рецептами. Після запуску електронного рецепта на антибіотики наступними етапами планується запуск електронних рецептів на наркотичні засоби, а потім на всі рецептурні препарати.
Зараз стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Зараз на фоні пандемії відбувається значне зростання продажу антибактеріальних препаратів та збільшення відсотку їх використання в лікарнях.
