У квітні у Черкаському зоопарку мають відкритися нові вольєри для ведмедів, вовків і видр

У квітні у Черкаському зоопарку мають відкритися нові вольєри для ведмедів, вовків і видр
в Новини, Суспільство

Наразі в черкаському зоопарку активно будують нові вольєри, в яких проживатимуть три види тварин – ведмеді, вовки та річкові видри, які до цього не утримувалися в зоопарку. Вже цієї весни заплановано і відкриття.

zoopark 3

Нові вольєри з’являться на місці старого хижого ряду та гаражних боксів. Загальна площа домівок для тварин складатиме близько 3 тисяч квадратних метрів, з них два великих вольєри по 1100 квадратних метрів кожний.

zoopark 4

Відкриття вольєрів планується 15 квітня.

– Ми мали їх запустити ще до нового року, на 30 листопада намічалося закінчення будівництва цього комплексу, – говорить директор КП “Черкаський зоопарк” Євген Ван, – але почалися морози і ми не встигли зробити гідроізоляцію водойм, упорядження території і деякі невеличкі роботи у вольєрах, в тому числі й декорування, посадку дерев, кущів. Але вже з 23 лютого знову розпочалися роботи. Наразі у нас по плану відкрити новий комплекс перед Пасхальними святами, 15 квітня.

Будуються вольєри за кошти спонсора.

У новому комплексі проживатимуть як старожили зоопарку, так планується поповнення його і новими особинами. Загалом же приміщення розраховано під 5 вовків, 2-х ведмедів і близько 8-10 видр.

– Туди буде переведена наша старенька ведмедиця Юля і у нас є карпатські бурі ведмеді, малята минулого року народження. Якраз великий вольєр для них. Річкові видри чекають свого переїзду з київського зоопарку. От з вовками є невелика проблема. Ми планували об’єднану експозицію з вовками і ведмедями, щоб вовки заходили у вольєр до ведмедів. Але не з’явилося такої можливості у минулому році, не вийшло закупити маленьких вовків. Тому, якщо зараз не з’являться молоді тварини, ми поки що експонуватимемо наших двох старих вовків, – розповідає Євгеній Леонідович.

Окрім того в зоопарку будуються ще один комплекс – композиція “Мадагаскар”, проте вже за власні кошти закладу. Скоріш за все, там також проживатимуть нові для черкаського зоопарку види тварин, зізнається Євгеній Ван.

zoopark 10

zoopark 9

zoopark 7

Серед нових тварин у зоопарку з’явилися сервали – невеликі хижі африканські плямисті коти.

zoopark 8

Поки що найближчим часом більше не планується закупляти нових тварин,  говорить Євгеній Леонідович:

“Треба тварин, які у нас є, привести до ума. Останні роки ми йдемо шляхом зменшення кількості тварин, оскільки є розуміння того, що зоопарк має оцінюватися по якості утримання тварин, а не по кількості. Тому ми зараз робимо все можливе, щоб створити для тварин якомога комфортніші умови утримання. Так само працюємо над створенням гарних умов і для відвідувачів”.

zoopark

Персонал зоологічного парку зізнається, що завжди ради відвідувачам, як маленьким, так і великим. Тому намагаються створювати такі нові композиції, відкривати нові вольєри, утримувати тих тварин, які б були цікаві і дітям, і дорослим.

zoopark 2

zoopark 6

zoopark 11