У МОЗ затвердили зміни щодо вакцинації проти ковіду: де можна щепитися черкащанам

У МОЗ затвердили зміни щодо вакцинації проти ковіду: де можна щепитися черкащанам
в Новини

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, який запроваджує важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Нагадаємо, що на Черкащині стрімко зростає захворюваність на ковід. Із 12 по 18 вересня на Черкащині зареєстровано 1 294 випадки захворювання на COVID-19 (з них дітей – 201).

Перелік пунктів та центрів, а також контакти для запису на щеплення в Черкаській області – за посиланням  https://bit.ly/vaccinationpoints.

Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. 

Інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу.  Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців. 

Щеплення дітей віком 5-11 років проти COVID-19 здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Важливо, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні.