У найбільше село Уманщини нарешті провели газ

в Новини

Найбільше село Уманщини вже газифіковане. За це його жителі боролися понад десятиліття, інформує прес-служба ОДА.

У Ладижинці проживають більше двох тисяч людей. За сільськими мірками її вважають заможною. Лише цьогоріч тут доріг поремонтували на майже 3 млн грн. Бо бюджет має акцизний податок від двох заправок, що розташовані в адмінмежах села. Дбають тут і про благоустрій.

– Усе в нас добре, тільки не було газу, – розповідає місцева жителька Любов Дівонько. – Нам аби тільки їжу готувати. Купували в балонах скраплений. А один такий коштує 360 грн. Як готувати на родину, то вистачає на кілька тижнів. А ще ж треба балон привезти, за це віддати кошти. За газ платитимемо в рази менше.

20151023_144335

Ще у 2004 році селяни створили кооператив, аби газифікувати Ладижинку. Три роки потому депутати обласної ради спрямували кошти на проектно-кошторисну документацію.

– Я це добре пам’ятаю, бо був тоді депутатом і очолював бюджетну комісію, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Через низку причин будівництво газопроводу затягнулося. Люди навіть перекривали трасу Київ – Одеса, щоби звернути увагу на свою проблему. Аби ввести нині газогін в експлуатацію (а саме це лишалося), довелося подолати багато бюрократичних перепон. Зрозуміло, що сьогодні країна йде курсом енергонезалежності. Але для цього села це було принципове питання. Бо люди витратили і свої кошти – на доведення комунікацій до домівок.

20151023_145005

Загалом газопровід обійшовся в майже 12 млн грн. Це – кошти державного, місцевих бюджетів і «Нафтогазу». Більшість спрямовані ще до 2010 року. Підвідний і розподільчі газові мережі вже передані на обслуговування «Уманьгазу». А жителі села напередодні отримали довгоочікувану послугу.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Для Черкас планують купити нові тролейбуси в кредит
Новини
Як зароджувалося вуличне освітлення у Черкасах
Новини
Черкаські лікарі дістали голку із дихальних шляхів дитини (ФОТО)

Добавить комментарий