У наступному році черкащанам загрожує постачання води за графіком

У наступному році черкащанам загрожує постачання води за графіком
в Новини

При сучасному стані справ, у 2022 році черкащанам, як і всім українцям, загрожуватиме постачання води за графіком. Про це повідомляє КП “Черкасиводоканал”.

Причин у цієї проблеми декілька:

Здорожчання вартості електроенергії. Вартість електроенергії для водоканалів сьогодні майже найвища у Європі (попереду тільки Німеччина) та складає понад 40% собівартості послуг. Водночас вартість послуг з водопостачання майже в 5 разів нижча від Європейської;

Збиткові тарифи, які не покривають фактичних витрат на водопідготовку та водовідведення. Підприємства галузі вже мають невідшкодовану різницю в тарифах близько 7 млрд грн, яку повинна надати держава, але ніхто не збирається цього робити;

Відтік кваліфікованих кадрів через мізерний рівень заробітної плати;

Підвищення нормативних вимог до якості питної води. МОЗ вводить з 1 січня 2022 року показники якості води значно більш жорсткі, ніж в країнах ЄС. Розроблені Асоціацією пропозиції розглядались кілька разів на РНБО, але Кабінет Міністрів їх ігнорує. З Нового Року вода юридично може перестати бути питною, хоча всі показники відповідають нормативам ВООЗ.

17 грудня відбудеться відкрите засідання Ради Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія». Члени Асоціації та провідні фахівці галузі напрацюють спільну позицію та координацію дій в умовах кризової ситуації, що загрожує українцям у 2022 році постачанням води за графіком.