У “Новій якості” пояснили, чому забрали контейнери для негабариту, а не сміття

в Новини

Управлінська компанія “Нова якість “Благоустрій” завершує забирати з міста контейнери для негабариту. Чому конструкції забирають, а сміття лишають, та чи були з цього приводу переговори з владою. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Засновник групи компаній “Нова якість” Андрій Бортник нагадав, що негабарит компанія вивозила включно до 7 липня. А вже наступного дня після рішення суду міська влада зобов’язала забрати з майданчиків для збору сміття всі 240 контейнерів для великогабаритних та будівельно-ремонтних відходів..

 – Після суду ми отримали два листи від Департаменту ЖКК. У них йшлося про те, що ми мусимо припинити надавати послугу з вивозу негабаритного сміття й не виставляти платіжки, а також ми повинні терміново забрати свої контейнери. Наша компанія пообіцяла, що зробить це в максимально короткий термін. Жодної комунікації з міським головою на цю тему в мене не було, – зазначив Андрій Бортник. 

Щоб вивезти негабарит, який на той час накопичився в контейнерах, “Нова якість “Благоустрій” повинна була б витратити близько 100 тис. грн.

– Це величезні витрати, які ми на себе не можемо взяти. Міська рада нас зобов’язала забрати контейнери, а щодо сміття пропозиції від мерії не надходили. Ми фактично отримали лист, який можна охарактеризувати так: забирайте ваші ящики, або ми вивеземо їх на смітник,  – говорить Андрій Бортник. 

Водночас він не вірить, що в місті вдасться налагодити систему, коли за великогабаритне та будівельне сміття сплачуватимуть лише ті, хто його має. Це дорога послуга. Тож можна спрогнозувати, що вже незабаром на полігоні в ПЗР та в лісосмугах поблизу міста, знову почнуть рости гори сміття.

Так само важко відрегулювати й систему штрафів за викидання такого непотребу. Андрій Бортник зауважує, що за два роки, поки негабарит вивозила “Нова якість”, не було оштрафовано жодної людини.

– Навіть коли є відео, на якому чітко видно номери машини, із якої вивантажують сміття, патрульна поліція не надасть міській раді інформацію про власника авто. Це регламентується як розголошення персональних даних. Тобто навіть у цьому випадку неможливо оштрафувати, – каже Андрій Бортник.

Поки в місті придумають, як бути зі сміттям, “Нова якість “Благоустрій” зосередиться на стягуванні оплат із боржників, таких у Черкасах 35 відсотків. Сума боргу становить 32 мільйони гривень.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Смілянина, який вбив ножем свою сусідку, помістять до психіатричної лікарні
Новини
Більше 220 тисяч жителів області вакцинувалися від COVID-19 двічі
Новини
Які спортивні події відбудуться у Черкасах цього тижня