“У новому скликанні облради вдвічі менше жінок та практично відсутні працівники культури”, – Валентина Коваленко

в Новини

Голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко проаналізувала склад новообраної облради, кількість депутатів у якій зменшилася зі 104 до 84 осіб. Свої думки вона виклала на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

 – У новій обласній раді – вкрай мало жінок, освітян і практично відсутні представники культури, – пише Валентина Михайлівна. – Так у новому скликанні вдвічі менше жінок, ніж у попередньому. І це – попри вимоги нового законодавства, що у списку партії мало бути не менше 30% однієї статі. Обрано ж лише 10% жінок.

9 депутатів представлятимуть сферу медицини. Удвічі зменшилась кількість представників освіти і культури – лише 5%. Викликає занепокоєння, чи зможемо сформувати повноцінні профільні комісії обласної ради?!

Натомість, зауважує очільниця обласної ради, пройшло чимало держслужбовців, що є свідченням застосування адмінресурсу. Найбільше до ради обрали підприємців та сільгоспвиробників – 42 депутати.

 – Вважаю – це ознака того, що люди підтримали своїх роботодавців, тих, хто вкладає кошти у розвиток місцевих громад. Словом, у збіднілого народу – в пріоритеті матеріальне над духовним, – відзначила вона та додала. – Зараз люди дуже прискіпливо відстежують відвідування депутатами сесій обласної ради. У минулій каденції ми мали чимало депутатів, які системно ігнорували сесії, не виконували взяті перед громадою зобов’язання. Хочу вірити, що ті депутати, які пройшли у нову раду й проживають поза Черкащиною (Києві, Донецьку, Кіровоградській і Рівненській областях – більше 10 осіб), будуть більш відповідально працювати для громади.