У парку ім. Тараса Шевченка в Чигирині вирубують 200-літні дерева (ФОТО)

3cc5296767c8295b
besplatka_728_90_ukr

У Чигирині вирубують двохсотлітні акації й клени, але залишають сухостій. Так міська влада «облагороджує» парк імені Тараса Шевченка, розповів місцевий житель Володимир Терещенко, повідомляє «Суспільне: Черкаси».

За фахом чоловік еколог, тож не розуміє для чого це зробили. За його словами, з незрозумілих причин комунальники замість аварійних дерев спиляли каштан, якому близько 100 років:

«Видно, що дерево живе. Абсолютно тут немає всередині зіпсованої деревини. Пиляють дерева, які ще не є сухими, а сухі залишаються неспиляними».

Еколог додав, що зрізали і старші дерева. Приміром одному каштану більше двохсот років, такого ж віку й липи. Їх у Чигирин завезли моряки з Одеси. І це унікальні дерева, бо на своїй Батьківщині, в Америці, вони живуть не більше 150 років.

За словами Володимира Терещенка, усі ці дерева бачили десятки видатних українців. Тому хоче, щоб у чигиринському парку могло відпочивати не лише його покоління, а й наступні.

«У цьому парку багато разів був Тарас Шевченко, була Леся Українка, бо жила тут два роки жила з чоловіком. Те, про що мало знають. Лариса Косач приїжджала сюди. Тут був Пантелеймон Куліш».

За словами жительки Чигирина Валентини Попруги, нині парк має статус пам’ятки природи місцевого значення. Тому комунальники взагалі не мають права його чіпати. Але попри це працюють там ще з осені.

18b626d3e3306f2a

Майстер комунального підприємства Владислав Кобзар це заперечив та розповів, що прибирають лише сухі дерева. Усе – згідно із планом, затвердженим міськрадою.

За його словами, усього у парку мають спиляти 17 аварійних дерев, а на їхньому місці цієї весни висадять молоді.

Дізнатися у міськраді, чи справді таким чином хочуть омолодити парк Суспільному не вдалося. Очільник Чигирина Віктор Харченко не брав слухавку ані за робочим номером, ані особистим.

Людям під час однієї з зустрічей 26 березня він розповів, що на все мають дозволи та планують висадити нові дерева.

Та чигиринці, додав Володимир Терещенко, цьому не вірять. Оскільки в сусідніх містах дерева облагороджують зовсім по-іншому.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить