
В Умані планують перейменувати кілька вулиць

“Рука допомоги”: безробітні черкасці можуть започаткувати власну справу

Минулої доби рятувальники ліквідували дев’ять пожеж

Черкасці просять встановити ще один світлофор на Митниці

В Умані чоловік дома зберігав три гранати. За це йому загрожує 7 років тюрми

Черкаські прокурори вимагають залишити під вартою контрабандиста наркотиків

Укрпошта випустила марки до дня звільнення міст України (ФОТО)

Загиблого на Луганщині черкащанина провели в останню путь

На Черкащині з квітня розпочнеться нерестова заборона

ЗСУ знищили понад тисячу окупантів та понад 20 бронемашин

Кілька будинків Черкас залишилися без холодної води

У Черкасах зіштовхнулися дві автівки: постраждали чоловік та дитина (ФОТО)

Сезон кліщів: як захистися від їх укусів та хвороб, які вони переносять

На Звенигородщині чоловік побудував гараж на чужій земельній ділянці
- Новини
- В Умані планують перейменувати кілька вулиць
У податковій роз’яснили, чи потрібно власникам генераторів сплачувати екоподаток

Власники електрогенераторів, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не будуть сплачувати екологічний податок.
Таке роз’яснення надала пресслужба ГУ ДПС у Черкаській області.
За їх інформацією, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
При цьому не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік. У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.
Під поняттям «стаціонарне джерело забруднення» ідеться про: підприємство, цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Законом України від 13 грудня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, не вважаються стаціонарними джерелами забруднення у значенні, наведеному вище.
Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку.
Читайте також: У Черкасах 14 будинків отримають кошти на відшкодування вартості за генератори
