У Польщі ділилися досвідом з українською делегацією щодо співпраці влади й громадськості

У Польщі ділилися досвідом з українською делегацією щодо співпраці влади й громадськості
в Новини

Представники Громадських рад Черкаської області, зокрема  в складі посадових осіб ОДА та представників громадських організацій, здійснили візит до Польщі. Там вони вивчали кращі практики в галузі залучення громадян до процесу прийняття рішень та співробітництва влади з громадянським суспільством. У поїздці взяв участь і директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Під час перебування в м. Білосток делегація зустрілася із заступником президента (мера) міста, пані Ренатою Пшигродской, президентом Підляської Ради Корисної діяльності пані Анною Драбаж, Президентом муніципальної Громадської Ради інвалідів пані Ельжбєтою Катажиною та іншими . Основною темою обговорення були питання ролі і значення соціальних міських рад у формуванні політики міста; практика побудови партнерських відносин між третім сектором та місцевим самоврядуванням на рівні міста і воєводства/повіта; належна практика у функціонуванні громадських рад суспільного блага тощо.

У Варшаві спілкувались з керівником об’єднання Варшава Громадська, Громадянською Мережею «Watchdog» паном Мацєєм Лапським, керівником Комісії Громадського Діалогу з питань Громадської Участі при Центрі Громадської Комунікації ст. м. Варшава паном Партріком Скальським. Основна тема: як збільшити вплив жителів на процес прийняття рішень з використанням механізмів бюджету та хороші практики і досвід у сфері контролю влади.

Обговорення питань із закордонними колегами дало змогу українській делегації зрозуміти, що польський досвід найцікавішим і найкориснішим для нас є в системі участі громадян у процесі прийняття рішень та адміністративного співробітництва з громадянським суспільством.

Варто зауважити, що візит делегації відбувся у рамках проекту «Активні Громадські Ради: сприяння співпраці громадського суспільства з державною адміністрацією в Черкаській області». Він реалізується спільно Фондом «ВІКНО НА СХІД» та Черкаською обласною організацією Комітету виборців України за підтримки Черкаської облдержадміністрації і Громадської Ради при обласній адміністрації та обласній раді.

Проект реалізується під почесним патронатом Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Польща в Україні пана Генрика Літвіна, метою якого є зміцнення потенціалу громад та місцевих органів влади в Черкаській області у сфері ведення ефективної політики з використанням прозорих механізмів, заснованих на співучасті.