У прокуратурі відбувся семінар з питань організації з розгляду звернень

У прокуратурі відбувся семінар з питань організації з розгляду звернень
в Новини

Сьогодні у приміщенні прокуратури Черкаської області відбувся навчально-методичний семінар з питань організації роботи з розгляду звернень, депутатських запитів, особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури.

У заході взяли участь керівництво прокуратури області, міжміськрайпрокурори та прокурори прокуратур, на яких покладено безпосереднє здійснення обов’язку з вказаних питань.

Під час семінару заступник прокурора області Олександр Мироненко зазначив, що забезпечення права на звернення громадянина до органів прокуратури є одним з важливих інструментів у реалізації конституційного права особи на захист з боку держави.

Після в ведення в дію деяких положень нового Закону України «Про прокуратуру», якими з відомства знято повноваження правозахисної функції, потік звернень дещо зменшився, однак на прокурорів покладається велика відповідальність за якість, повноту та неупередженість розгляду заяв, скарг та клопотань.

Також звернуто увагу на забезпечення доступу до публічної інформації, як напряму діяльності органів прокуратури. Відповідно до галузевого наказу Генерального прокурора України №14-гн, одним із важливих шляхів його забезпечення є надання інформації на запити. Організація роботи з цих питань покладена безпосередньо на міжміськрайпрокурорів.

З доповідями на вказану тематику також виступили начальники та прокурори апарату прокуратури області. Зокрема, висвітлювали інформацію про сучасні вимоги щодо діяльності органів прокуратури з розгляду звернень та особистого прийому громадян, порядок обліку у статистичній звітності, а також розгляд скарг учасників кримінального провадження з питань роботи оперативно-розшукової діяльності і досудового розслідування.

Семінар пройшов у формі живого діалогу між учасниками заходу, у ході якого вони обговорювали проблемні питання, які виникають на вказаних напрямах роботи, а також обмінювались думками та ділились досвідом.  

Нагадаємо, що прокуратурою Черкаської області постійно проводяться науково-методичні семінари з актуальних питань прокурорської діяльності, які потребують дискусійного обговорення, аналізу позитивної та негативної практики, поширення позитивного досвіду з метою підвищення кваліфікації прокурорських працівників.

Прес-служба  прокуратури Черкаської області