У разі нецільового використання коштів неприбуткова організація втрачає свій статус неприбутковості

У разі нецільового використання коштів неприбуткова організація втрачає свій статус неприбутковості
в Новини

Державна податкова інспекція нагадує платникам, що 13 серпня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 р. № 652-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”. Статус неприбуткових отримали ті підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємства відповідно до п.133.4 ст.133 ПКУ.

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту, зокрема, можуть бути віднесені: бюджетні установи, громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, благодійні та релігійні організації, ОСББ, профспілки та ін. юридичні особи.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У разі недотримання неприбутковою організацією цих вимог, вона зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів.

Також така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду

“З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ст. 57 Податкового кодексу України для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток”, – зазначив заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Олег Коваль.

ДПІ у м. Черкасах