У роботі школи-семінару Малої академії наук України взяв участь учень Черкаського фізико-математичного ліцею

У роботі школи-семінару Малої академії наук України взяв участь учень Черкаського фізико-математичного ліцею
в Новини

На Закарпатті відбулася ХХІІ міжнародна школа-семінар Малої академії наук України «Спектроскопія молекул та кристалів». Про це повідомляє Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Уже п’ятий рік поспіль вихованці Малої академії наук України, переможці всеукраїнських конкурсів та олімпіад, які активно займаються дослідженнями у галузі фізики і мають на меті зробити особистий внесок у розвиток улюбленої науки, беруть участь у міжнародній школі-семінарі імені Галини Пучківської «Спектроскопія молекул та кристалів», у рамках якої для учнів організовують свою школу-семінар. Так, з 27 вересня по 2 жовтня серед мальовничих Карпатських гір, на базі санаторного комплексу «Карпати», молоді науковці черпали нові знання й обмінювалися дослідницьким досвідом.

Від Черкащини у роботі школи-семінару взяв участь Назарій Самойленко, учень 11 класу Черкаського фізико-математичного ліцею, переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, учасник Всеукраїнської літньої фізичної школи Малої академії наук України, вихованець обласного Центру роботи з обдарованими дітьми.

Щодня юним фізикам читали лекції відомі вітчизняні і зарубіжні вчені з провідних наукових установ світу.

s78049579

Школярі, які підготовили стендові доповіді, представили свої роботи на загальний огляд і мали змогу поспілкуватися з видатними вченими. Серед найкращих представлених учнями-членами МАН стендових доповідей – робота «Моделювання капілярних ефектів на незмочуваних поверхнях в енергозберігаючих системах» Назарія Самойленка із Черкас.

49606003

Назарій Самойленко (на фото – праворуч)

Традиційно один день був присвячений екскурсійним маршрутам для ознайомлення з мальовничими куточками Карпатських гір та історією стародавніх замків, яких у Закарпатській області налічується чимало. Для учасників школи-семінару організовано екскурсію до розташованого у місті Мукачеве старовинного замку «Паланок», що добре зберігся дотепер. Також обов’язковою частиною програми була пішохідна екскурсія містом, під час якої учні побачили різноманітні архітектурні пам’ятки і змогли відвідати найкращі шоколадні майстерні.