У Руській Поляні почнуть зводити чашу для полігону твердих побутових відходів

в Новини Суспільство

Сьогодні в стінах Черкаської міської ради відбулася робоча нарада з приводу зведення 2 черги полігону твердих побутових відходів в селі Руська Поляна. У засіданні беруть участь представники департаменту архітектури і містобудування, заступник міського голови Людмила Бордунос, заступник голови КП «Черкаська служба чистоти» Олександр Савенко.

Весь об’єкт пройшов комплексну експертизу. Проектування відбувається в три черги. У першій черзі відбудеться будівництво чаші полігону. По першій черзі вже отриманий позитивний висновок експертизи, наразі лише коригується ціна будівельних робіт. Будівництво чаші найбільш вартісний елемент будівництва, оскільки там передбачено будівництво мембрани, яка не дасть просочуватися відходами назовні.

Наразі вирішується питання компактності захоронень, що можна вирішити за допомогою будівництва сортувальної лінії.

Об’єм чаші — 35 тис. кубів, її глибина — 13,5 метрів на 3,5 га.

40454961_243606436357080_5145342173176135680_n

Також проектується станція відбору фільтратів, вона проектується відразу на два полігони — на існуючий, і на той, що проектується. Вона має відбирати близько 15 кубів на добу.

На полігоні передбачені трубопроводи, які будуть навколо полігону, таким чином пожежна машина зможе під’їхати з будь-якої сторони.

Головний інженер Олег Пушкаренко розповів, що наразі розглядається друга черга робіт, тобто самої зони складування робіт. Вартість будівництва другої черги становить близько 93 млн грн, в цю суму входить і лінія сортування, і фільтрати. Виконання робіт займе близько 11 місяців. На даний час пропонують вилучити із другої черги лінію сортування і фільтрати, щоб подивитися як вони працюватимуть.

У свою чергу, очільник департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін звернув увагу, що будівництво об’єкту не варто затягувати, оскільки його вартість постійно зростатиме.

— Тому у наступному році цей об’єкт має у нас стати номер 1, бо якщо не буде де захоронювати тверді побутові відходи, то вже інше не треба, — додав Артур Олександрович.

Варто додати, що тендер на зведення полігону виграла львівська фірма.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
Завершується ремонт ділянки дороги Драбів — Золотоноша (ФОТО)
Новини
Вилетіли на зустрічну: в аварії на Драбівщині дівчині відірвало руку (ФОТО)